Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni Peugeot 206 SW 1,4-es HDI motoros autóhoz tulajdonosoktól! Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
2004-es Riviéra, még soha nem volt diesel autóm, mi az ami fontos, hogy odafigyeljek? Mit mikor cseréljek? Milyen üzemanyag? Olaj? STB. Főleg városban fogom használni! Köszönöm

2013. jan. 11. 11:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
arra figyelj hogy ne adj érte pénzt a peugeot 206 os nem autó..
2013. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
előzö vok volt hozzá szerencsém..7 .hónapig..soha többet
2013. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
arra kérek mindenkit, hogy aki csak fikázza az kíméljen meg kérem a válaszaival. Nagyon köszönöm
2013. jan. 11. 14:56
 4/17 A kérdező kommentje:
és ezen már túl vagyok, mert nálam van az autó, tehát olyan válaszokat szeretnék kérni aminek hasznát is veszem!
2013. jan. 11. 14:57
 5/17 A kérdező kommentje:
de ha már írtál mi volt a promlémád vele?
2013. jan. 11. 14:58
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Figyelj nem fikkázni vagy bántani ill útolag gúnyolodni akartam.Egyszerüen 2-3 hónao után attól lett hányingerem ha ránéztem,egy kopogós, puritán ,képlékeny had ne irjam le milyen láda..sikolyvékony panelek tartós 130nál Pl horvátország pályán megőrölsza menetzasjtól,nulla szigetelés,cimborám szakadt 14 éves honda civicjét kértem el azzal mentem inkább hosszabb utra mint irtam pl horvátba..nekem nagyon nagyon negativ tapasztalataim voltak vele enne adtam hangot de megtapasztalod:rádiót sőt egymás hangját sem halljátok nagyobb tempónál,,stb meglátod majd de legyen benne sok örömed..hamár nekem nem volt
2013. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
*megőrülsz a menetzajtól
2013. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Nekem 2,0 literes HDi-m volt 206-ból, szintén SW, XS felszereltség. Azóta is visszasírom, nagyon jó kocsi volt!


Figyelj a rendszeres olajcserére, az üzemszerű használatra (tehát várd meg a bemelegedést, mielőtt komolyabban hajtani kezdenéd, keményebb menetek után ne állítsd le azonnal, hogy a turbó le tudjon hűlni, stb, stb) és sokáig kitart!


Kopó dolgokon kívül (a bajuszkapcsolók itt valamiért kopó dolognak számítanak, de bontóból be lehet szerezni azt is. nem a világ vége) nálam 2-szer volt nyűgje:

Először kiírta, hogy meghalt az ABS, sehova tovább. Valószínű volt valami elbambulása egy pillanatra, és nem akarta elfelejteni a hibakódot, mert akkusaru levétele és visszarakása után nem jött elő a baj, mehettünk tovább.


Egyszer pedig tényleg volt valami hiba, szerelőnél állt a kocsi 1 hétig, keresett mindent, de nem találta a bajt. Végül meglett: egy 6e Ft-os kábelt kellett kicserélni (munkadíjjal együtt 6e!), és mehetett is tovább a kocsi!


Sokan szidják, szarj bele! Kicsit kopog a műanyag felül, kit érdekel? Cserébe nagyon kényelmes, spórolós autó. Sok balesetmentes, örömökben gazdag kilométereket kívánok!

2013. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

8-as vagyok, most olvasom, hogy mit írtak.

Igaz, hogy 2,0 HDI, de én német autópályán 170-nel (persze óra szerint, nyilván kevesebb volt valójában) még zenét hallgattam.

A Mo-on elérhető óra szerinti 140 teljesen vállalható utazó, semmi kényelmetlen nem volt.


Ja, amire még figyelni kell: nekem az XS felszereltség nagyon feszes futóműveket tartalmazott, nem tudom, hogy mind ilyen-e, vagy ez, de a kátyúkkal mindenesetre nagyon vigyázz, nem szereti. De az első kátyún átmenés/túl gyorsan fekvőrendőrre érkezéssel olyat szól, üt, hogy utána rájössz magadtól is :)

2013. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Komolyan a fa....m tele van a sok paraszttal ! A kérdező kérdez és jön az okostojás csapat . Nem kötelező ilyenn jellegű kérdésekre válaszolni,én se megyek bele merkedesz vitákba mert gyűlölöm de megtartom magamnak !!!!!!

Kérdező keress meg egy megbízható szerelőt és beszélj át vele mindent ...

De megint ismétlem magam,kokler szerelő és trehány gazda van ...nincs rossz technika !!!!!!

2013. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!