Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elütök egy macskát, megbünt...

Ha elütök egy macskát, megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Természetesen a kresz szabályait betartom, csak nem fékezek ha macska van előttem.

2013. jan. 11. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
nem de fas.ság elütni a macskát kutyát
2013. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
nem, főleg ha nem a te hibád volt.
2013. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Érző ember nem üt el macskát.
2013. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Sőt, az állat gazdájának a felelőssége. Persze normális ember fékez ha teheti. De ha mégsem jön össze, és pl egy termetesebb kutya összetöri az autót akkor azt a gazdán be lehet hajtani.
2013. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat!
2013. jan. 11. 21:44
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Érző ember elrántja a kormányt , és családostul nekimegy a fának. Gomdolom nem szándékos macskaelütés.
2013. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem büntet meg, nem is büntethetne, hisz az esetek nagy részében az állat úgy ugrik ki az útra, hogy a sofőrnek már nincs ideje megállni, és ilyenkor nem is lehet miért hibáztatni.

De azért fékezés nélkül áthajtani egy állaton, elég szép szegénységi bizonyítványt állít ki valaki lelkivilágáról. Egy normális emberben azért benne van, hogy nem akarja elütni azt a macskát, pár pillanatot nyerhet az én fékezésemmel, lehet, hogy az életét menti meg, mert van ideje elugrani.

2013. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntethet meg ezért. De természetesen ha van lehetőséged és nem sodrod magad veszélybe érdemes elkerülni az ütközést.
2013. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Takumi ***** válasza:
84%

Természetesen a kresz szabályait betartom, csak nem fékezek ha macska van előttem.


Ezek szerint nem fékeznél. Akármi kerül elém igyekszem elkerülni az ütközést. Csakmert egy macskától nem szakad le a lökhárító illik fékezni.

2013. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem egyébként, mert egy régi cimborám a napokban ráfékezett egy macskára és az árokban kötött ki :/ Jeges volt az út. Mindenki épségben maradt, csak a lökhárító tört meg. De szembe jött volna valaki, akkor nagyobb baj is lehetett volna. Vagy ne adj Isten egy gyalogos.
2013. jan. 11. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!