Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora kategóriában vizsgázha...

Mekkora kategóriában vizsgázhatok motorra?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. A nyáron szeretném letenni a motorvizsgát. Csak b kategóriás jogsival rendelkezem, azzal meg ugye csak 50ccig lehet menni. Mennyi a max, amire letehetném motorra a jogsit?

2013. jan. 12. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
21 évesen legfeljebb A2-re teheted le, ezzel legfeljebb 35 kW-os motort vezethetsz. Van kikötés a tömegre is, ezt fejből nem tudom. 24 évesen mehetnél A korlátlanra, aminél nincs megkötés.
2013. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja ez már nem ccre van? Vagy nem is arra volt?
2013. jan. 12. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van, aminél a hengerűrtartalmat is meghatározzák. A segédmotoros kerékpárra érvényes M-es jogosítvány 50 köbcentiméterig jó. Az eggyel nagyobb, A1 kategóriájú jogosítvány 125 köbcentiméterig és 11 kW-ig felel meg, az A2 35 kW-ig lökettérfogat-korlátozás nélkül, az A-ba pedig minden belefér, ami motorkerékpár.
2013. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ccm határ csak M és A1 kategóriánál van.

Ak és A2 kategóriánál csak kw van, Ak volt eddig, 25Kw-os határral, most lesz helyette A2 35Kw-os határral.


Szóval ha van egy 1000-es motorod ami (hivatalosan) csak 35kw akkor nyugodtan vezetheted A2-es jogsival. Ha rendőr megállít se fog tenni semmit, mert az a motor akár le is lehet fojtva, és akkor lehet tényleg annyi.

2013. jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35kw már ki lehet fogni egész jó motorokat enduro/supermotobol meg főleg nekem is egy 20kw 650es endurom van ami nem 20kw csak papíron
2013. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már minden tiszta! :)
2013. jan. 12. 23:47
 7/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne. Remélem még olvassátok, én tavasszal szeretném csináltatni a vizsgát, köbö mennyi fog nekem kerülni?
2013. jan. 15. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!