Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fura zaj a motortérből.2000-es...

Fura zaj a motortérből.2000-es Ford Puma. Ez normális? Szakértők válaszát várom!

Figyelt kérdés

Tegnap elvittem a Pumámat egy kicsit a havas utakra és nagyon lassan mentem vele, olyan 15-20al mikor kicsit elkezdtem kézifékezni. Csak a szokásos, jobbra kanyar, kézi fék vissza teker gázt add. De mint mondtam nagyon lassan mentem és mindig mikor behúztam a kéziféket, egy fura zaj jött ki a motor térből, mintha valami extra elektronikus motor bekapcsolt volna. nagyon idegen zaj volt, ezért nem is erőltettem ezt tovább ezt. Nem tudom, hogy ez most normális és nem kell semmitől sem félnem vagy vigyem szerelőhöz? A zajban nem volt semmi recsegés, semmi félelem keltő, csak idegen...

A kocsi egy 2000-es évjáratú, 1.4 16V-s Ford Puma, ha ez segit.



2013. jan. 14. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az ABS hangja volt?
2013. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy autó sem szereti ha kézifékeznek vele.. Erőltetted a bowdent, megnyúlhat. Talán már meg is nyúlt. A Kerékagyat, felfüggesztést, a hátsó hidat, stabilizátorokat is eléggé terheli az ilyesmi, de gondolom erről fogalmad sincs, csak ész nélkül játszol az autóval, mint valami kisgyerek, aztán megijedsz, hogy esetleg valami baja lett, mert pénzed az már nincs, ha javítani kell. Ne aggódj nem lett semmi baja ettől az egy alkalomtól, előtte nem tudom mennyit hülyéskedtél a kocsival, de sűrgősen állj le és közlekedj vele normálisan, mert ha ezt tovább folytatod, na akkor már lesz baja.
2013. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az ABS nálam is halk búgó hangot ad, ráadásul még kézifékkel fékezel? lehet nem kéne autóba ülnöd...


ez a másik fele..

[link]

2013. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak megijedtél az abs "kattogásától".
2013. jan. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Így van, az ABS próbált korrigálni,ha kézifékezgetsz tipikusan olyan hangja van mint amit leírtál.
2013. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A 2. kommentelőnek:

sejtettem, hogy a felsorolt alkatrészeknek nem tesz jót a vízszintes irányú erők megnövekedése, mivel érthető módon nem erre találták ki. Viszont, nem tartok attól, hogy bármi baja lesz, nem driftelek vele...

3. kommentelőnek:

nem kézifékkel állok meg, végig kéne olvasni a kis történetet és értelmezni. Ezen kivül az ABS-nek nincs köze ilyen szempontból a kézifékhez, a kézifék egy bowden-es alkatrész, minek behúzásával rögzítjük a hátsó tengelyt.

Az ABS egy olyan szerkezet, ami megakadályozza, hogy a lábfékek benyomásakor, a kerekek rögtön megálljanak, mert ez esetben a személygép jármű tovább csúszik. Elképzelésileg olyan mintha fékezéskor nem tövig nyomjuk a féket, hanem, gyorsan a fékpedált nyomogatva állunk meg.

az ABS nem próbál meg korrigálni, az az ESP rendszer, az meg nincs a Pumában...

egyéb segítő kész válasz, amivel tudok valamit kezdeni?

2013. jan. 14. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!