Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Maximum fordulat?

Chewbaccaa kérdése:

Maximum fordulat?

Figyelt kérdés
Egyik haverom vett magának egy kocsit és ha neutrálban padlózza neki (kinyírja szegényt :( ) akkor olyan 7 ezernél csak ugráll a mutató és nem megy fejjebb. Ő váltig állítsa hogy a fordulat ott van limitálva és szerintem meg attól nagyobb fordulatot nem képes venni az autó. http://www.youtube.com/watch?v=FOVrnOmXauI <<< talán ez a vidi segít hogy mire gondolok (ez nem az a kocsi csak találtam). Örülnék ha kapnék egy magyarázatot hogy mi zajlik le ott a motorban :) És ha már magyarázatot kérek akkor az is érdekelne, hogy: néztem egy videót ahol így indultak. Padlógáz kuplungal és start. Abban a pillanatban a fordulat megint a maximumot érte (szerintem) de nem a kipufogónál hanem a motor alatt lehetett kicsapó lángokat látni. Na erre is nagyon érdekelne egy magyarázat vagy egy weboldal ami ilyenekkel van tele :)
2013. jan. 16. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán pörögne még,csak az elektronika köszbeszól,különben beleállna az állába valamelyik hajtókar...
2013. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ECU folyamaosan figyeli a fordulatszámot, és a beállított érték fölé nem engedi. A motornak nem lesz baja, ha nem hideg motorral csinálja, csak jobban kopik egy picit.

Amiket láttál videón hogy padlógázzal indulnak ott nem pont ez a helyzet.Ott van még egy rajtelektronika amit általában úgy állítanak be, hogy a maximális nyomatékhoz tartozó fordulatszámnál a startig, ne engedje feljebb a fordulatszámot. Ez azért jó mert a pilótának nem kell arra figyelnie hogy mennyi gázt adjon, hogy jól induljon, hanem az elektronika elintézi, ő csak nyom egy padlógázt.

2013. jan. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"jobban kopik egy picit" xD
2013. jan. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!