Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell tölteni az autót hűtővízzel?

Figyelt kérdés
Én több mint egy éve, 2012 január eleje fele szívtam le teljesen a hűtővíz tartályt, mert téli, nyári keverék volt benne, pontosabban desztillált víz és akkor jöttek a fagyok, kellett még fagyálló. Azonban volt tavaly az a nagy durva pesti havazás, ezért még kellett fagyálló, de már nem lehetett hova tölteni. Ezért le lett szívva az egész és tele lett töltve kizárólag fagyálló hűtőfolyadékkal. Ennek tehát pont 1 éve, most meg most van. Nem kéne ellenőrizni vagy ilyesmi? Nem jelez a műszerfal, hogy kevés a hűtővíz, illetve a hőfok mutató is pont normális, max 80-90-re megy fel ebben a borzasztó hidegben is. A fűtés is tökéletes.

2013. jan. 18. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a szintet a tartályon, és ha a minimum alatt van, töltsél rá. Ezt amúgyis érdemes rendszeresen ellenőrizni.
2013. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én a 40 fokos nyári melegben és most télen is ugyanazzal megyek a benzinesemben, és rendesen megy minden, belülre melegít, motort hűzi, nincs semmi baja, nem fogy, nem fagy.
2013. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2 évente érdemes, de nem feltétlenül szükséges lecserélni a hűtővizet. Egész évben használhatsz fagyállót, egyrészt így nem kell bajlódni vele télen, másrészt pedig magasabb a forráspontja valamivel, tehát nem főzi meg a motort, ha jelez a műszer, hogy magasabb a hőfok, persze csak rövidtávon. A régi skodákba is előszeretettel használták (én is), tényleg 103-105 fokon forrt csak a folyadék.

Havonta vagy 1000 km-ként érdemes nézni a folyadékszintet, és ha kell, elég utántölteni. Ha pedig nagyobb hiányt tapasztalsz, akkor valahol ereszt a hűtő.

2013. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kihagytam, vagy ereszt a hűtő vagy a motor eszi a vizet.
2013. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Semmit nem ereszt, vagy eszik, meg működik minden szerencsére. Én is télen-nyáron fagyállóval járok, kivéve persze az ablakmosót.
2013. jan. 18. 18:05
 6/11 anonim ***** válasza:
Én öt éve vettem egy autót, de nekem senki nem mondta, hogy hűtővizet is kell tölteni. Eddig csak benzint tankoltam, a kutas soha nem említette. A fűtés jó.
2013. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5 év? Na nemár, ez kicsit azért már kamuszagú! Vagy mennyit használod az autót? Max úgy tudnám ezt elképzelni. Én egy évben átlagosan 20-25 ezer km-t használom az autót. Több mint egy éve még csak nem is ellenőriztem a hűtővizet és semmi baj nem történt, de még 4 évig nem tudom kibírná-e! Pedig tökéletes műszaki állapotú, rendszeresen, mindig időben szervizelt autóról van szó.
2013. jan. 20. 01:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Kiváncsi voltam a reakcióra...persze, hogy figyelek mindenre...euró négyes motorra már illik vigyázni, a zsigilinál ez nem volt gond...ott elfolyt félévente...

Örülök, hogy ráéreztél a kamura...

2013. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem :D Hát valamelyik nap veszek fagyálló hűtőfolyadékot, aztán töltök bele. Biztosra veszem, hogy van hova!
2013. jan. 20. 18:49
 10/11 anonim ***** válasza:
6 éve amióta meg van az autónk egyszersem cseréltünk hűtő vizet fűtés jó (ÉS EZ NEM KAMU komolyan beszélek.
2014. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!