Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e belefogni ebbe az...

Érdemes-e belefogni ebbe az üzletbe?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől hallom, hogy Németországba jár ki autóért, amit késöbb itthon elad. Elég sok pénzt lehet ebből szerezni úgy hallottam, de úgy mégis érdekelne, hogy megéri-e ezt elkezdeni egy kezdőnek?


Autókhoz nagyjából értek, ismerem a márkákat, tudom melyiknek mi a hibája, csak tanácstalan vagyok.


Milyen autót érdemes behozni?

Mennyi lenne a kezdő tőke?

Több alsó, középkategóriás autót hozzak be vagy egy felsőkategóriásat? pl. 5 Toyota Yaris vagy egy Audi A8.



2013. jan. 19. 13:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én az utolsó kérdéseddel kezdeném a választ. Inkább közép kategóriás autókat hoznék be a helyedben, manapság azokra hamarabb találsz vevőt. A felső kategóriást inkább olyantól veszik, aki már jelen van a kínálati piacon, akit jól ismernek. A te szempontodból is jobb, mert az hamarabb el tudod adni, gyorsabban fordul a pénzed. Annak semmi értelme, hogy behozz egy nagy értékűt, amin ugyan elvileg többet keresel, de többet is kell várnod a fizetőképes vevőre. (Tudod, a régi zsidó elve: Jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint. A szükséges kezdő tőkét pedig úgy számold ki, hogy tájékozódsz a vételi árak iránt, hozzászámolod a behozatallal, a "magyarítással" kapcsolatos költségeket. Itt számításba kell venned, hogy lábon hozod be őket vagy saját tréleren. Bérfuvar esetén sok a fuvarköltség, saját tréler esetén pedig szintén kalkulálnod kell a beruházással.
2013. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én így vettem az enyémet, ahogy te akarsz bizniszelni. ( e36 ), de nemhiszem, hogy rajtam gazdagodott meg :-).

Max úgy érné meg ha teherautószámra hordanád be, legalább 4-5 öt egyszerre.

2013. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

3 millió forintom lenne belekezdeni, de kereskedést nem akarok nyitni, nem akarom telepakolni az udvart Suzukikkal meg Toyotával, Mazdával, inkább 1-2 autót tervezek egy időben.


Ahogy nézem, az Audik, BMW-k, Mercedesek, Volvok kinn sokkal olcsóbbak, mint itthon, még ha a regadót nézem úgy is 400.000-at nyernék rajta legalább, főleg a BMW-nél és az Audinál. Kiutazásra arra gondoltam, hogy esetleg vonattal megyek ki az autóért, vagy fapados légitársasággal, úgy a 100.000 FT-os útiköltség helyett 30.000 forintos lesz maximum.

2013. jan. 19. 14:10
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egész addig megy, míg meg nem találnak a nagyok, akkor aztán megesznek. Bejelentve pedig már számítsad hozzá az adót és a járulékokat is.
2013. jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

érdemes belefogni, de az a helyzet, hogy vagy a drága autókat keresik, vagy a nagyon olcsókat


mostanában mi is hoztunk be autókat, de kizárólag prémiumokat, azokon van a nagy haszon pl: új A6, 1-2 éves 530D stb

2013. jan. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Megesznek?


Magánszemélyként csinálnám.

2013. jan. 19. 14:27
 7/21 A kérdező kommentje:
BMW E60-on, Audi A6-on és Chrysler 300C-n gondolkozom most éppen.
2013. jan. 19. 14:30
 8/21 anonim ***** válasza:

Elsőnek azt mondom hogy kell ehhez ismeretség több felől is.

Nem árt ha van kint németeknél rokonod aki ebben segíteni tud,aztán meg az sem árt ha van olyan ismerősöd akivel le is pappíroztatod a kocsit+műszaki.Általában akik ezzel foglalkoznak azok a pappíroknak az ügyintézésén keresi meg a pénzt és az autón meg motoron kevesebb hasznuk van.Meg akik nagyban csinálják azok nagy trélerrel letudnak akár 2 autót is van lábon hoznak haza többet.

A pappírozás azért is fontos metr sokan azért nem veszik meg ezeket az autókat mert nem akarnak kínlódni a pappírokkal és a műszakival.

Amúgy ez nem üzlet,hanem inkább befektetés.

Minden jót!

2013. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Érdemesebb drágább autót venni, mert azon többet is nyersz. Nem baj, ha nem adod el olyan hamar, legalább nem kell olyan sokat kimenned Németbe, nem kell annyit az irodákba járkálj, és legalább egy ideig drága autóval furikázhatsz. És nekem az a véleményem, hogy könnyebb eladni egy patika A8-ast, mint mondjuk egy Passatot, vagy egy kisebb autót, és mondom, a nyereség jóval nagyobb.
2013. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
Szinte már drágábbak kint az autók mint itthon. Lassan kivinni érdemes. Kb 5 éve volt az hogy mobile.de-ről behozták a kereskedők, most kint is kapcsolat kell, hogy céges flottát megvegyél vagy törötten hozzájuss, úgy még van rajta haszon. De nagyon egyszerű kezdj el neten nézegetni, és meglátod, hogy alig van különbség.
2013. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!