Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet kinyitni egy...

Hogy lehet kinyitni egy motorháztetőt, aminek elszakadt az egyik nyitó bowdene?

Figyelt kérdés
Reanult Laguna 2000 a típus, ha ez segít valamit. Aksit kellene tölteni sürgősen, de nem nyílik a tető.

2013. jan. 19. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Elég nehezen.


Először be kéne határolni hol szakadt el, ha az utastérben akkor mázli,kibontod. megfogod kombináltfogóval, meghúzod és örülsz.


Ha a motortérben az nettó szopás, aknára állva meg lehet próbálni felnyúlni és kiakasztani, vagy le kell bontani a lököst és onnan megpróbálni elérni. Nem lesz egyszerű, nőgyógyász végzettség vagy ismerős előnyt jelent.

2013. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Hát ez elég nehézkes lesz. Maximum a motorháztetőnél meg kell keresni hol van a nyitó pöcök és azt valami szerszámmal benyúlni oda és úgy kicsit el tolni hogy kiakadjon. Persze ez így elég bonyolult és mindenképp valami fémmel kell próbálkozni és az persze festék karcolást is vonhat maga után. Tehát vigyázni kell ezzel, de ez nem 100%os megoldás, nem működik ez minden autónál úgy ahogyan írtam.
2013. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Napkiraly ***** válasza:
volt egy régi porschém, azon egyszer felfedeztem, hogy a zárhíd alulról ki van vágva egy kis darabon a motortér zár alatt :) Gondolom egyszer valakinél elszakadt a bowden
2013. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Az eddigi "ámátőr" hozzászólások után leírom, hogy hogyan is kell kinyitni.

Nem annyira bonyolult, mint sokan gondolnák.


Egyszerűen rágurulsz egy szerelőaknára, és egy hosszú csavarhúzóval benyúlsz alulról és kipöccinted a bowdennél a kallantyút.


Ha nem indítható az autó, akkor az aksit pedig simán feltöltheted a szivargyújtón keresztül!

2013. jan. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

:) Azért ezt a 2 másodperces nyitást megnézném egy közel félméteres nem túl vastag csavarhúzóval !

Hűtők ,zárhíd ? Ezek bizonyára nincsenek útban ......

2013. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Napkiraly ***** válasza:
51%
ezért írtam amint írtam. Van ahol ki kell vágni alulról a zárhidat (flexszel)
2013. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ehhez már nekem is volt szerencsém. Nem volt egy egyszerű művelet.

Az volt a szerencsém, hogy a zár két oldalán voltak hűtőnyílások a motorháztetőn (Lada). Így az egyik nyíláson bedugtam egy kampós végű erős drótot, a másik nyíláson meg egy tükröt dugtam be, hogy lássam hova kell beakasztani. Így is elszórakoztam vele egy negyed óra-húsz percet mire sikerült.

A Lagunát nem ismerem...

2013. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az ötleteket, majd megírom hogy mi lett.
2013. jan. 21. 00:35
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

Azért jól látszik, hogy (a 23:56-as hozzászóló kivételével) egyik hozzászóló sem ért hozzá!!


Amúgy elárulom, hogy a "pajzs technológia" lényege pont az, hogy ne tudja kinyitni kívülről egy kisgyerek is a gépháztetőt!!!


...úgy, hogy benyúl a gépháztető alá az adott autótípushoz kialakított kampóval és meghúzza kívülről a bowdent!!


Persze ehhez elég lenne belenézni a YouTube kínálatába, és már lehet is látni, hogy egy Skodát pl. már lufival is kinyitják, míg egy Ladához elég egy kissöprü nyele is. stb...stb...


Akinek meg kevesebb IQ jutott, annak marad a flex...

2013. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, lufival. Szerzek neked egy Skodát, nyisd ki egy lufival, veszek neked egy tálca sört.
2013. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!