Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő után kell fékolajat...

Mennyi idő után kell fékolajat és fagyálló hűtőfolyadékot cserélni az autóban?

Figyelt kérdés
most lett 5 éves az autó kb 2 hónapja, és még nem volt benne sose cserélve se fagyálló se fékolaj, eddig csak légszűrő, olaj, olajszűrő, gyertyák,voltak benne cserélve, ja meg hát ablakmosó
2013. jan. 21. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
a fagyállót kb 3évenként érdemes, a féket nem tudom.
2013. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

te sem írtad ide,hogy mégis milyen autó,

de fagyállót nagyon soknál 120 ezernél szoktak cserélni a vízpumpával együtt,

2013. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fékolaj 2, fagyállót 3 évente szokás cserélni.
2013. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

opel astra G

65000km

5 éves

2013. jan. 21. 18:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól írták előttem ,de bármelyik olyan műhely ami viszi is valamire megméri neked a fékfolyadékot (akár ingyen ,1 perc )és akkor biztos lehetsz csere vagy nem ....

Ez az egyszerű mérő megmutatja a páratartalmat benne ..(a fékfolyadék rossz tulajdonsága a pára gyűjtő hatása )...

2013. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és történhet valami baj ha mostanában még nem lesz lecserélve?
2013. jan. 21. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Téli fagyállót ellenőriztesd egy kúton, hogy mennyi mínuszig bírja. Mondjuk legjobb tudomásom szerint kopogósra nem fagy, max kásásodik, így nem tudja szétnyomni a blokkot. Fékfolyadék más tészta, tesztelheted, hogy mondjuk 100-ról 2x besatuzol, harmadjára már drasztikusan csökkenni fog a fékhatás, na ezért fontos lecserélni. Nekem 5 éve biztosan nem volt cserélve, de még így is fogott a fék. Mondjuk csak városban használom. Megint más kérdés, hogy milyen trutymó jött ki belőle, amikor mostanában lecseréltem. /nem én vagyok a trehány, az autó előző gazdája nem cserélte le/
2013. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát ebben a fékolaj és a fagyálló is eredeti, nem tudom milyent raktak bele
2013. jan. 22. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!