Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumi "vétel". Ti megvennétek?

Syrakusa kérdése:

Gumi "vétel". Ti megvennétek?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő.

Ajánlottak 4 db Debica Sportxy gumi 195/50 r15 méretben.

A gumik nem öregek,gondozták őket,jó állapotúak kb 5 mm profilmélységgel viszont eléggé oldal kopottak az egyiknél a belső felületén(legszélén) kb 10 mm szélességben majdnem simára van kopva(gondolom futómű hiba) de egy jelképes összegért 2000 Ft/db áron megkapom a 4-et.Gumit muszáj cserélnem,mert hátul téli van fent és kb az is 2 mm profilmélységgel és túl nagy is ,mert beér a sárvédőbe 5 személy alatt.

Anyagilag nem állok túl jó és ha egy évet kihúz a gumi akkor az Nekem már jó......Sztetek?



2013. jan. 23. 12:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja kis mellék infó,nyárra akarom venni ,azaz nyári gumik
2013. jan. 23. 12:51
 2/13 anonim válasza:
Hát, szerintem veszteni nem veszthetsz. Annál jobb, amit van, de ezt még fel is kell rakatni, az kb. még egy ötös. De ennyi pénzért ilyent adnak. Alkudni nem tudsz? Én megvenném szerintem.
2013. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazából nem is próbáltam,mert az oldalkopást leszámítva tökéletesek a gumik.........

A gumikat meg így is le kell vetetnem(amik fent vannak),mert homok szóratni akarom a felniket meg festetni........

Így az betervezett költség csak akkor nem a szinte 0-ra kopott télit raknám hátra hanem vagy mind a 4-re ezeket vagy ezeket(2 db-ot) előre és amim most van elől azt meg hátra(kb az is 5 mm profilmélységű csak már elég idős gumi és kissé kikeményedett és nedves úton szeret csúszni)

Jövőre meg úgy is jó állapotú,vagy újszerú gumikat akarok venni.......

2013. jan. 23. 13:46
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs jobbra kereted akkor vedd meg.
2013. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A homokszóratás sem olcsó.. Szal ha a felnire ennyit akarsz költeni,akkor a gumi árán ne spórolj.. Nyárra jó,de inkább csináld magad a felnit,és vegyél jobb gumit az autóra.. 2000 forintért szemetet árulnak..
2013. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Homokszórás 3000-5000 Ft/felni uh annyira nem drága.....igazából a gumira most ez miatt nem marad több keretem,de a felniket viszont már muszáj megcsináltatnom ,mert nagyon pattog a festék róla.....

2013. jan. 23. 16:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Oké,értem. Csak én úgy gondolom,ha nincs sok pénz a kerekekre a felnit otthon is meg lehet javítani,mert nem a felnin múlik a biztonság.. A gumin viszont nem spórolnék. A pattogzó festéktől még senki sem borult árokba,viszont a rossz gumi káros lehet az autó és a magad egészségére.. (A guminak van kapcsolata az úttal,nem a felninek)
2013. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja és nem igazán menne otthon "házi" szerszámokkal,még eredeti a festése és vmi ilyen kialakítású.....az életben nem tudnám le smírglizni......ha tudnám akkor Magamnak oldanám meg......

Ezt Én csináltam meg,elég volt ezt lecsiszolni,majd vért izzadtam erre vmit el is csesztem ,mert tök könnyen lepattogzott pár helyen.....


[link]


És erről lenne szó......ezt nem hiszem ,h vki szívesen smirglizné.....


[link]

2013. jan. 23. 16:21
 9/13 A kérdező kommentje:

Közben látom reagáltál :-)

Ebben igazad van.Éppen ezért is tettem fel a kérdést,hogy mivel maga a gumi jó állapotú,nem volt defektes,ápolták csak elnyalta egy kis sávban az egyik szélét,hogy az még ezt az évet kihúzná-e?Jövőre mindenképpen veszek magasabb áron másik használt gumikat.Sajna újra nem fog telleni amikor darabja 15 - 18 Eft

2013. jan. 23. 16:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy semmi. 2 ezerért akarod venni a gumi darabját, de 5 ezret szánnál felninként, hogy szép legyen? Ez most komoly? Szerintem ha nem állsz jól anyagilag, ne a külcsín legyen a legfontosabb, hanem a biztonság. Ha ezt a homokszórás cuccot nem csináltatod meg, tudsz máshonnan, jobb állapotú gumikat venni... Az autód meg majd akkor lesz szép, ha lesz több pénzed, amíg nincs, addig meg csak biztonságos lesz. Most neked melyik a fontosabb? Hogy szép legyen, de akkor nem lesz biztonságos és lehet magadon kivül még mást is megölsz a szar gumiddal, vagy pedig biztonságra mész, igaz akkor nem tudsz felvágni a spanok előtt????? Én a helyedben ezt nagyon-nagyon átgondolnám és hagynám a fenébe a homokszórást, amíg nincs pénzem.
2013. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!