Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan, hogyan tudnak nyugodtan...

Sokan, hogyan tudnak nyugodtan közlekedni a kocsijukkal, hogy nincsenek betartva a kötelező szervizek?

Figyelt kérdés
Pár 10 ezer Forint spórolás árán, azzal a tudattal elindulni, hogy akármikor megállhat az autó?
2013. jan. 23. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az magyar autók nagyrésze csak és kizárólag akkor van szervízelve, ha valami olyan romlik el , amitől nem megy az autó.Én pont az ellenkezője vagyok, mániám , hogy mindig minden jó legyen, és legjobb olajokat, stb kapja a kocsi, mindezt még vezetem carmonitor progiban is.
2013. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez a kispénzűség kísérőjelensége. Bár általában utána ez többe kerül, de amíg lehet, nem akarnak költeni. Olyankor megértem, amikor megélhetési gondjai vannak valakinek. Nem hiszem, annyira nyugodt lenne, de a muszáj az muszáj.
2013. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg TÉNYLEG nincs rá pénzük, de olyan helyen dolgoznak, vagy olyan helyekre kell menniük ahová gyalog, biciklivel, tömegközlekedéssel nem lehet. Feltételezem azért nem viszik folyamatosan szervizbe, mert alkalmanként jól lehúzzák őket, és ha mondjuk van 50 ezer Ft, talán a kajára kell. Lehet, hogy soha nem fogják tudni megjavíttatni a kocsit ha elromlik, olyankor adják el hibásan fillérekért. Gondolom nem jóérzésből hanem rákényszerültségből teszik ezt. Ez olyan mint amikor valaki nem tud ruhát venni magának, közben már szakadt ruhákban jár. Nem azért mert neki ez tetszik, hanem mert nincs más választása. Biztos nem lehet jó érzés úgy útnak indulni, hogy: "mikor is fogok lerobbanni?"
2013. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez nem csak kocsikra igaz, motorom van és tapasztalom ismeretségi körömben ahol van aki maga javít otthon, de van aki még a fékolajat sem meri otthon cserélni egy másfél milliós motoron

Én magam csinálok otthon mindent, 5éves volt a motorom mikor hozzám került 1tulajtól, vezette a szervízkönyvet hordta is mindig átnézetni, én meg úgy vagyok vele hogy 11 éves motort hova vigyek mindig szervizelni


Manapság ritkán hordják a kocsit átnézetni, pénz és lustaság hiánya miatt

Ha szalonból gurul ki a masina, akkor úgy is áll hozzá az ember hogy minél hosszabb életű legyen, de 2. 3. tulaj után h*lyeség költeni rá komolyabban

2013. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Így van,sajnos az emberek többsége kiszámolta,hogy nemkell...Mert akkor vagy nem eszik,vagy kikapcsolják az áramot...
2013. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Zsolt75 ***** válasza:

Én ismerek olyat sokat aki megtehetné csak nem érdekli, hajtja amíg megy aztán szentségel, hogy sokba van vagy eladja mikor már érzi, hogy megdöglik majd a járgány.


Én is a karbantartáshíve vagyok. Műszaki szakmám is van, ebből is adódik , hogy tisztában vagyok vele , hogy a műszaki dolgok karbantartást igényelnek és ezt meg is hálálják.

2013. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen ez így van , addig hajtják amíg le nem döglik !

Utána siránkoznak mint a cigányok ...jaj de sokba kerűl !

A trehány gazdából sok van sajna ,pedig akkor sporolna ha időben elvégeztetné az adott feladatot ............

2013. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Tizennyolc éves autónál nincs kötelező szervíz. Ha valami hibát észlelek, elviszem a szerelőhöz.
2013. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Zsolt75 ***** válasza:
48%
Mindegyiknél van kötelező szervíz kedves előttem szóló. Úgy hívják , hogy olajcsere, fékbetét csere, gyertya és szűrők cseréje, gumik cseréje.... és ezenkívül ami még elkopik időközben vagy elromlik.
2013. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is műszaki mániás vagyok. Az autó igenis legyen karbantartva. Én nem tudnék úgy elindulni vele, hogy lehet, nem fog hazahozni. Ha valamilyen karbantartásra szorul az autó, de nincs pénzem, akkor addig inkább nem járok vele. Nem akarok sem balesetet okozni, sem lerohadni valahol.
2013. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!