Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátoros ki tudja mérni...

Akkumulátoros ki tudja mérni nekem, hogy milyen állapotban van az akksim?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy mennyire van elhasználódva!

A problémám a következő: 0, -5 fokos hidegben reggel nehezen indul az autó, hallani, hogy nehezen pörgeti az önindító, és a műszerfal világítás is elhalványodik.

Természetesen kuplung kinyomva, és minden fogyasztó nélkül indítózok! Akksi feltöltve, töltése jó a kocsinak!

Ha a 10 fokos garázsban állok, akkor rahedli fogyasztókkal is könnyen indul.

Úgy gondolom, a hideg miatt lecsökken az indítóáram. De csak 2 éves az akksi!


2013. jan. 25. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg tudja mérni, van neki terhelővillája. Ezzel meg tudja azt tenni, hogy először üresen mér kapocsfeszültséget, majd jó nagy terhelés mellett. Ebből kiderül, hogy mennyire van elemében az akku. Csak annyi a probléma, hogy ha beindítod az autót és elmész odáig, akkor nem fogsz reális eredményt kapni.
2013. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zsolt75 ***** válasza:

Azért a terhelővillánál komolyabb műszerek is vannak már amivel diagnosztizálni lehet az akku állapotát.


2 éves akkumlátornak még valóban jobban kellene bírni az indítást, de ha sokszor mész rövid távokat és nem szoktad időnként tölteni az akkut , akkor előfordulhat, hogy megadja magát.


Javaslom menj el egy olyan céghez akik aksikkal foglalkoznak, kérj szakvéleményt. Ez ingyenes.


Ennek ellenére előfordulhat, hogy 2 év alatt tönkremegy az akku... és ezen már csak a csere segíthet.

2013. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
lehet,hogy kisebb akku van a gépedben ,az előírnál. Persze lehet ,hogy gyengélkedik az aksi is,de szerintem jó.Mert ha jobb az idő akkor már nincs gond. De vannak aksik amik még 2 évet sem bírnak ki.A bemérés meg nem 100% -ék. Volt hogy vettem eladásra a gépezetbe olcsó akkut mert újszerű volt az enyém,és nem akartam oda adni. Vásárlás előtt bemérték ,mert csak úgy vettem meg , de 5-nap után töltőre kellett rakni,pedig neves elismert műhelyben nézték.
2013. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!