Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan adatbázis, ahol...

Evele123 kérdése:

Létezik olyan adatbázis, ahol nyilvántartják a karambolos /sérült és utána kijavított autókat? Hogyan lehet ezeket használt autó vásárlásnál kiszűrni? Kihatással van ez az autó viselkedésére?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy hivatalos márkaszervizben és ott mondták, hogy elég nagy az esély, hogy az autóm korábban ütközhetett (előtte maszek szervizben hordtam a kocsim) . Azt mondták, hogy túl nagy a hézag az első lökhárító és a kasztni többi része között és mintha a kormány sem lenne teljesen egy síkban. A kereskedő sérülésmentesként adta el nekem (tavaly nyáron) én meg nem értek hozzá (szintén tavaly nyáron szereztem a jogsimat).

2013. jan. 26. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán a biztosítóknál lehet érdeklődni, hogy volt-e kárkifizetés az autóra, bár lehet, hogy nem adnak ki információt. Ha lezúzta a tulaj és kikalapáltatta a helyi lakatossal, akkor sehol sincs róla nyilvántartás!


Olyan extrém példa is előfordult, hogy sérülésmentesnek hirdetett autó rommá tört képeit megtalálták a langlovagok.hu oldalon...

2013. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az lehet egy kisebb koccanásból is ,mert a lökösnél nem egyforma a hézag be kell állíttatni a hézagot. Parkolásnál stb. De a kormány árulkodó jel lehet.Bár azzal is lehet más miatt is.Hancurozás az autóban stb. Nekem a Márka szervizekről csak rossz tapasztalatom van ,baráti,ismerősi körökből is.És akiket ismerek,hogy ott dolgoznak a szakma leggyengébbjei ! Persze ez nem törvényszerű!!! Remélem csak felénk van így!!!!

Nézétek meg festék réteg mérővel is. és egy jó fényező vagy kasznis megmondja neked,hogy mi a helyzet.De ha törött is volt és jól meg van javítva abból nem lesz bajod soha.Sokan azokra utaznak mert olcsóbbak valamivel.

2013. jan. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2.v ok A kormány nincs egy síkban ,nem teljesen értem ? Bármelyik autó kormányát megnézed erősen,keresve a hibát és körbe tekeritek egy sem lesz 100% -os, tengely irányba sem, sem más irányokban ,ez fura de így van és laikus nem is veszi észre,bár nem is foglalkozik vele.
2013. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az előző tulaj megváltoztatta a telefonszámát és nem tudom elérni. A másik baj, hogy kezdő laikus autós vagyok és nincsen autószerelő / karosszériásismerősöm. Hallottam olyanról, hogy egy sérült autó nem fekszik úgy az úton, nem jó az úttartása sem, lehetnek feszültségek a kasztnijában, veszélyes lehet vezetni egy sérült és kijavított kocsit.

Köszönöm az eddigi válaszokat. Tényleg jó lenne egy olyan adatbázis, amiben benne lenne az összes kocsi előélete...

2013. jan. 26. 09:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


1400ft-ért megmondják hogy itthoni biztosítónál volt-e bejelentett káresemény. Külföldi vagy maszekban megcsináltatott kocc ellen nem jó, de sokkal előrébb vagy két doboz cigi árából.

2013. jan. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Hallottam olyanról, hogy egy sérült autó nem fekszik úgy az úton, nem jó az úttartása sem, lehetnek feszültségek a kasztnijában, veszélyes lehet vezetni egy sérült és kijavított kocsit.

EZT FELEJTSD EL ..!!!!!!!!!!!!

Az autók legalább 70-80 % volt már javítva, valamelyik kevésbé,valamelyik jobban.

2013. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!