Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon Büntetik azt...

Magyarországon Büntetik azt ha Egy maszk van az arcodon és úgy vezetsz autót?

Figyelt kérdés
venni akarok egy Guy Fawkes maszkot és kíváncsi vagyok rá hogy vezetés közben viselhetem-e

2013. jan. 27. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vezethetsz. Autóval rendszám alapján azonosítanak be, nem arc alapján. A rendszámodra nem tehetsz állarcot, az arcodra igen.
2013. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
mert? szégyeled a búrádat?
2013. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Argloss ***** válasza:
100%
Úgy tudom konkrétan ezt nem tiltja, de nem túl jó ötlet, mert a maszk eléggé lecsökkenti az ember látóterét, ami vezetés közben nem az igazi. Meg kényelmetlen is. Talán rá lehet mondani, hogy vezetésre alkalmatlan állapot, mivel nem látsz rendesen.
2013. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, de nem ajánlott, hiszen így nem tud veled szemkontaktust teremteni a többi közlekedő. Nagy balhé volt abból is, hogy egyesek elkezdték lesötétítgetni az első ablakokat is, aztán csodálkoztak, hogy miért baj az, ha senki nem lát be a kocsijukba: mert nem tudja senki, hogy mit akarsz csinálni, a gyalogos nem látja, hogy a kátyú miatt lassítassz, vagy át akarod engedni. Aztán csatt, mert te a gyalogost nem is láttad. Inkább ajánlanám a bukósisaokt különben, hatásosabb és biztonságosabb (neked is) - a maszk viselése hosszú távon elég kényelmetlen.
2013. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Könnyen bankrablónak gondolhatnak, aztán nézhetsz. Te lennél az első aki így vezet. Muszáj?
2013. jan. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
8 évvel a kérdés kiírása után, lassan már kötelező is lesz :D
2021. nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!