Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mióta motorozol? Szerinted...

Mióta motorozol? Szerinted mennyire veszélyes motorral közlekedni? Volt már kisebb nagyobb baleseted? Te voltál figyelmetlen?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mióta motorozol?"

12 éve kb.


"Szerinted mennyire veszélyes motorral közlekedni?"

Nyilván ez attól is függ ki mire használja a motorját. Pusztán csak közlekedésre azaz arra, hogy A-ból B-be eljusson akkor nyilván jóval kevésbé veszélyes mint aki sportként tekint rá.

Elég veszélyes dolog mindenesetre.

Sok a figyelmetlen autós, a rossz minőségű utak sem éppen nekünk kedveznek. Az időjárási körülmények is sokkal nagyobb hatással vannak ránk. Nekem volt olyan, hogy Franciaországban egy alagútból jöttem ki olyan 120-130-al. Amint kiértem hirtelen és ugye váratlanul olyan oldalszél csapott meg, hogy nem szokott múlt, hogy nem bukok óriásit. Azóta az alagutakkal óvatosabb vagyok:) Itt jön képbe a rutin. Minél tapasztaltabb vagy annál több veszélyes szituációt tudsz kiszűrni.


"Volt már kisebb nagyobb baleseted?"

Volt persze! Igazából viszont nem sok, legalábbis darabszámra. Volt két nagyobb bukás. Azoknak hónapokig tartó lábadozás lett a végük meg némi fém azóta is bennem van:)


"Te voltál figyelmetlen?"

Volt, hogy én voltam a f@sz. Volt, hogy egy autós. Volt olyan is, hogy senki csak a körülmények szerencsétlen együttállása.

2013. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korom óta. 8 év telt el azóta. Kezdettől kezdve robogózok, minden vágyam volt, hogy nagyobb motorral is járjak.

Aztán nem jött össze, de tervben van, viszont van bennem félelem is. Szégyen amit művelnek, bár azt tapasztalom, hogy javul a helyzet. Lenéznek, nem segítenek nem tekintenek rád partnerként. Én mindig szabályosan közlekedek, figyelni többszörösen kell, mert neked lesz bajod.

Balesetem nem volt, de egyszer egy vén f.sz index és minden nélkül sávot váltott, ott nem sok hiányzott, éppen, hogy el bírtam kerülni az ütközést. Kérdőre vonásnál rögtön k..rva anyázott, aztán nem maradt csöndbe, így volt neki egy bal tükre.

2013. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bumbi02 ***** válasza:
5 éve motorozok, és szerintem akkor veszélyes, ha úgy használod. 5 év alatt 1x volt egy kisebb balesetem, mikor a kettővel előttem lévő autós index nélkül kanyarodott (előtte persze satufék), a mögötte lévő autósnak ezért satufékeznie kellett h ne menjen bele, én meg már nem tudtam megállni - motoron satuféK?:) - ,és belecsattantam nagyjából 40-50-el az autóba hátulról, motor felállt elsőkerékre és velem együtt előre esett... A lábtartó mentette meg a bokámat attól, hogy rácsattanjon a 120 kg-s motor:) Két-három horzsolás, és egy műszerfalcsere. Én is figyelmetlen voltam, de a főkolompos az első autós volt.
2013. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

12éve, 7éve van jogsim is.


Motorral közlekedni alapjáraton nem veszélyes, csak oda kell figyelni és meg kell szokni hogy nem mindenki tartja be a KRESZ-t (finoman szólva), és leszarja hogy ottvagy. Ha mindig defenzíven vezetsz (vagy agresszíven megelőzöd a veszélyhelyzeteket akkor nem lesz baj, de elbambulni nem érdemes.


Én endurós vagyok mióta elkezdtem , terepen pár kisebb elcsúszásom volt, illetve egy defekt miatt buktam nagyot.


Közúton eddig 2 nagyobb kocc volt, egyiknél sem én voltam a hibás (jegyzőkönyv szerint sem, nem azért mert azt mondom), feküdtem is 3hónapot a kórházban.


Egy dolog fontos, a normális minőségű védőfelszerelés, ha nem lettek volna rendes cuccaim már a mennyei kantinban huszonegyeznék szent Petivel.

2013. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

7 éve kb.


Veszélyesebb mint autóval, vagy bár mi mással, mert nincs ami körülvegyen (kasztni) és megvédjen. Ennek ellenére bennem sosem volt félelem.


Nem volt hála istennek semmi balesetem, sőt még el sem estem 1x sem. (Na jó 1x eldőlt alattam a motor, mert g.ci papucsban voltam egyéb okok miatt :) )

2013. jan. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 éve motorozok de csak 50-essel. Most robogóm van.

Nem estem még el vele, igaz nem is megyek sokat vele, a robogóba kb 4000km-t tettem bele.

Veszélyes ha az ember nem figyel de még akkor sincs biztonságban mert bármikor nekedmehetnek.

2013. febr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

11 éves korom óta motorozok! most 14 vagyok

simson blokkos romet pony-val kezdtem, még most is azzal tolom! forgalomban nem megyek vele, jogsim nincs!

és nem utcára való már az ilyen motor xD

egyszer 70km/h-vel elestem a szántóföldön!

ha nem lett volna rajtam bukósisak akkor szerintem fájt volna kicsit a fejem! simán csúsztam 10 métert a porba! azt utána meg folyt a karbiból a benzin, és teli is ment a henger benzinnel, nem bírtam beindítani, és tolhattam legalább 3 km-ot! benzincsap nem volt rajta, és a túlfolyón meg folyt a benzin, szóval sietnem is kellett vele! ezenkívül nem nagyon estem még! ja meg hát simsonnal estem már de az nem volt nagy!

meg egykerekezések miatt estem sokat de azok se voltak nagyok!

2013. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Általános 7-környékén kezdtem egy babettával(volt melette egy verhovinám és egy rigám is amivel nem kezdtem semmit).

Majd ahogy elkezdtem melózni egyből vettem robogót egy yamaha bws-amin megtanultam szerelni és beilleszkedni a közlekedésbe.

3 éve tettem le nagymocira a vizsgát és tavaly vettem 250-es ETZ-zét addig vegetáltam a robogómon.

Balesetem soha nem volt illetve azért mindig akadt egy majdnem.Robogóval és nagymotorral teljesen más.nagyobb motorral talán veszélyesebb is ,bár ki hogy vezet.

Robogóval mindig az út szélén kellett mennem ,mindig vettem fel mellényt(köszönhetem az életem neki hogy nem csaptak el többször hátulról úgy hogy kamiont előztek).

Robogóval volt egy olyan hogy majdnem belementem az elöttem lévőbe de csak azért mert egy útszélén sétáló jó nőt láttam miniben és elöttem befékeztek.

Robogóval talán az emberek nagyja odafigyelt előzésnél de azért a sok emberből akad bunkó is aki kicentiz oldalról mint ahogy hátulról szokták a bkv-sok.Beg vannak nők akiknek fél méteres játéka van a kocsinál sima egyenes úton.De kis sebességnél ezekkel jól lehet glavírozni és a dogókban is nagyon jók mert könnyebben elfértem két kocsi közt.

Mz-vel pedig egy teljesen más világ nyilt meg elöttem:Sokkal nagyobb szabadság,csak az előz ki aki idegi kényszerből előz ki :) nagyon jó hogy tudok Én is előzni,tudom tartani a tempót a nagyobb motorosok után is ha kell.

Ami viszont negatív:nyogodtabban mész az utcán pedig mindenre fel kell készülni.Én pl ha látom hogy valaki kiakar fordulni már reakcióból az út baloldalán megyek mert ha valami gáz van akkor kitudom kerülni mert nem egyszer nem vettek észre pedig volt olyan alkalom hogy volt rajtam mellény is és refivel mentem,sokan csak az autókat veszik észre valamiért.Belvárosban sokszor van hogy látom nagyon előzget egy bmw hátulról,nos ha nem figyelek oda rá és nem vagyok előrelátó akkor ott perceceltem volna valahol a váci út kellős közepén mert minden kifigyelés nélkül áttette a kocsit és szerencsére én reakcióból odébb tudtam menni,szóval a lényeg az ilyen nagyobb autókkal meg luxusautókkal vigyázni kell mertr valószínű hogy a jogsit is a kocsi mellé adták mikor azt vették.

Amit még szeretni szoktam mikor kényelmesen megyünk és hirtelen satufék mert rájön hogy átkell engedni egy gyalogost az utolsó percben,nos ilyenkor is általában a kocsik baloldalán megyek mert ha ilyen van akkor fékezek be a zárovonalra ahol még több hely van és jobb az út mínősége is és kevesebb meglepi érhet mint az út szélén.De ilyen sem szokott sokat előfordulni mert rendes féktávot tartok.

Egyszer volt egy csúszásom elsőkerékkel kanyarban is de ez csak azért mert sportosan dőltem a kanyarban és volt valami porszerű valami az aszfalton de hála istennek kitudtam hozni magam ebből a csúszós helyzetből úgy hogy húztam még neki gázt reakcióból,pedig azt hittem hogy ilyenekből nem lehet kijönni.Mivel nekem nagy ETZ-zém van nekem még apróságokra kell odafigyelnem ha megyek autópályára hogy kamionok mellett nagyon óvatosan meg amúgy is jobban kell kapaszkodni mert egy kósza széllökés oldalról simán félretesz.

Egyszer sötétben mentem haza az m3ról kifele,nos Pestről kifelé nem tagadom bizonyos időkben mondjuk pénteked délután úgy kell menni mintha üldöznének mert mindenki erőszeretettel a seggemben vezetett és az eléggé nem szeretem és veszélyes is ha valami baj adódna.

Eddig robogóval egyszer estem azért mert esőben valami kósza gondolat miatt a földúton kezdtem hazamenni hogy rövidítsek(nos az nem is eső volt hanem valami ömlés) kb-40-50-nel mehettem mikor az első kerék megingott aztán a motor eleje balra kidobta magát én meg repültem bele a sárba ,nos még az alsógatyám is saras volt :)de semmi bajom nem volt mert csúsztam vagy 6métert ha nem többet :)

Mz-vel pedig csak borultam,ezt is itthon a ház elött hogy látta a faterom is ,nos fordultam rá a kapura(balra) és a baloldali lábam, nem tudtam letenni mert vadi új hosszú gatya volt rajtam ami beakadt a lábtartóba .Nos a végeredmény röhelyes volt mert úgy ahogy voltam eldöltem vele,azóta erre is odafigyelek :)

Vezetésnél pedig amire oda kell figyelni az az hogy mások helyett is neked kell gondolkodni és legyél elővigyázatos mindig és mindig mindenre legyél felkészülve.Sajnos nem minden helyzetet lehet kikerülni de ha már kellőképpen elővigyázatos akkor elég nagy esélyed van arra hogy ne érjen nagy baj motoron.

2013. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!