Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nakedbike és a gyorsulási...

A nakedbike és a gyorsulási motorok között mi a külömbség?

Figyelt kérdés

A magyar utakra melyik lenne a megfelelőbb?

Ettől függetlenül ti melyiket vennétek meg?

Ami jónak számít nakedbike-t mondanátok?


2013. jan. 31. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A naked bike-ok a "motor formájú" motorok: se szélvédő, se idom, csak annyi alkatrész, ami ahhoz kell, hogy a motor menjen, megálljon és kanyarodjon (meg teljesítse a KRESZ ide vonatkozó feltételeit). A vázgeometriájuk kompromisszumos: egyszerre igyekeznek fordulékony és jó egyenesfutású gépet építeni belőlük, a végsebességüknek pedig az szab határt, hogy a motoros meddig viseli el a menetszelet.

A gyorsulási motorok meg gyorsulási versenyre épültek, hosszú tengelytávval, lapos villaszöggel, néha kitámasztókerekekkel, széles hátsó és aprócska első gumival, jelképes fékekkel. Nagy részük közúton nem is használható, a motorok élettartama eléggé rövid (pár üzemóra, csúcskategóriában néhány perc teljes terhelésen).

Szerintem nem is ezekre gondoltál, hanem a gyorsasági motorokra. Ezeken általában teljes idom van, a vázgeometriájuk egyértelműen a fordulékonyságot szolgálja, meredek a villaszögük, magasra emelkedik a hátsó segédváz, alacsonyak a kormánycsutkák. Pályán nagyon jók, közúton néha kényelmetlenek, de használhatóak.

És hogy a magyar utakra mi a legjobb? Az endurók, drótküllős kerekekkel, mert azok viselik el legtovább a minősíthetetlen útburkolatot.

2013. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a gyorsasági motorokra gondoltam..csak olvasgattam és belekeveredtem..
2013. jan. 31. 20:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor a nakedbike-ok könnyebbek mint a gyorsasági motorok nem?
2013. jan. 31. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:
nem könnyebbek, mert a gyorsasági motorokban könnyebb alkatrésze vannak, nagyon éles verseny folyik a gyártük között, és minden évben újítják ezeket a gépeket jellemzően a 600-as és 1000-es kategóriában, az a néhány plusz műanyag idom pedig csak pár kilót nyom, nem számít annyit, hogy nehezebb legyen tőle a motor, mint egy naked bike. A blokk viszont sok gyorsasági/naked bike-ban ugyanaz, pl. honda cbr 600, és honda hornet cbf 600, vagy yamaha R6/R1 - yamaha fazer 600/1000, csak más a befecskendezés, kicsit más karakterisztikára hangolják, kevesebbet forog a naked-ben, mint a szupersport (gyorsasági) motorban. Közútra, mindennapi használatra alkalmasabb a naked a kényelmesebb üléspozíció, és a motorhangolás miatt
2013. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a fenti válaszolókkal,de egy dologgal kiegészíteném! A magyar utakra enduro a legmegfelelőbb!
2013. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy 200 km-es utat inkább egy kényelmetlen sportmotorral tennék meg, hiszen fele annyi idő kell :)

Egyébként a naked az inkább a nyugis motorozáshoz való, mig a sport motorral nem lehet nyugodtan menni. Ez a legfontosabb különbség.

2013. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én egy 200 km-es utat inkább egy kényelmetlen sportmotorral tennék meg, hiszen fele annyi idő kell :)

- Majdnem...


Egyébként a naked az inkább a nyugis motorozáshoz való, mig a sport motorral nem lehet nyugodtan menni. Ez a legfontosabb különbség.

- Na ez úgy nem igaz, ahogy van. A gyorsasági motorok könyebbek, gyorsabbak, de korántsem a legvadabbak, bár tény, hogy fékek, gáz, stb. precízek. ÁLTALÁBAN. Viszont, a naked bike-ok többsége sokkal agresszívabb, könyebben egykerekezik mivel nem 2-esben mész 200-at, de sok naked bike-nak a végsebessége is alig marad el a gyorsasági motorokétól.

2019. máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!