Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1.6 16V cliom és a...

Van egy 1.6 16V cliom és a hengerfej alól szivárog az olaj le kéne venni a hengerfejet és tömítést cserélni de iszonyat összeg lenne síkoltatni is kell a fejet + a tömítéskészlet azt javasolta a szerelő hogy hagyjam. Vélemény?

Figyelt kérdés
Lehet ebből bagyobb baj? Csak hozzáértőktől kérek válaszokat!
2013. febr. 3. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne, hagyd! Csak több pénzt kell rá majd áldoznod! Nekem is ez volt kb. 1 éve, és (nem az én hibámból, hanem a "szerelők" hozzá nem értéséből) még egy darabig nem volt megjavítva, és utána csak pislogtam hogy mennyibe került, úgy hogy ismerős intézte a dolgokat.
2013. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi ideig szeretnéd még használni az autót. Ha nem olyan sokáig, akkor hagyd. Ha viszont jó pár évig akarod még hajtani, akkor érdemes rááldozni a javítás összegét.
2013. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 pagan ***** válasza:
a síkolás nem drága,de a többi húzós,ha még nem veszélyes a dolog akkor várj vele még lesz pénzed rá
2013. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mihez képest iszonyat ? Ha csak síkoltatni kel, 8-10 ezer a gépmunka, a tömítést magad is meg tudod venni, ha drága a kapott ajánlatod, munkadíj kb 30 ezer + olaj, hűtővíz, olajszűrő, vezérmű szíj, és görgők.
2013. febr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utánna kérdeztem énis hogy mi mennyi esztergályos munka nemsok a tömítés sem..viszont a szerelöm azt mondta hogy uj csavarok kellenek meg nem elég csak a hengerfej tömítés kell még a szívosor is kipuffcsonk meg ha még találnak valamit vagy a szelepszár szimeringeket meg a szelepvezetőket is kikell akkor könnyen beledurranhatok 50-60 ezerbe is..még plusszba mert most cseréltem ki a vezérlést vízpumpával meg az első hátsó gátlókat toronycsapágyakat szilenteket ami önmagában sem kevés összeg bőven 100felett van + munkadíj ezért nem tudom mi legyen nem ugy gondoltam hogy végképp hagyom csak egy ideig még megint lesz ráfordítható összeg :)
2013. febr. 3. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól mondta a szerelőd ...

Úgy látom alapos ...mindenhova új tömítés ,a csavarokat előírja a data is ...és vannak járulékos dolgok ,amik a gépműhelyben derűlnek ki pld szelepvezető vagy akár szelep csere is lehet ........

Az autó mindíg kiadásokkal jár ....

2013. febr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tudom pláne ha valakinek több mint egy használati tárgy...
2013. febr. 3. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!