Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosan vagy jogtalanul...

Tibi8710 kérdése:

Jogosan vagy jogtalanul büntettek meg parkolásért?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy Pesten dolgoztam egész nyáron és ősszel, és december 19-én éjszaka haza mentem Miskolcra ahol van egy lakás amit bérlek. Beálltam a parkolóba ahova mindíg is szoktam és soha nem volt fizetős, másnap reggel ott volt a "csomag" mert ők november. 1-től fizetős övezettet csináltak belőle. Eddig nincs is semmi vele mert az utca két végén kint van a tábla, hogy fizetős, de mivel ez az utca majdnem 1 km hosszú a közepénél van egy harmadik utca is ami ide csatlakozik be, de oda táblát már nem tettek ki, hogy "parkolózónába értél fizess te marha". Ebből az utcából meg nem látni az utca másik két végét ahol a táblák vannak, úgyhogy nem tudhattam, hogy fizetős helyre megyek be. A központba azt mondták, hogy nekik csak az utca két végén kell jelölni a parkolózóna elejét és a végét, ezért a büntetésem jogos! De ha egy zónába több utcán is be lehet jutni, akkor nem kellene mindegyikre tábla? A válaszokat előre is köszönöm, üdv Jakab Tibor.

2013. febr. 3. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Sajnos a szabály "nem ismerete" nem ment fel a büntetés alól..
2013. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok, de ha nincs kint tábla akkor honnan tudjam, hogy parkoló övezet?
2013. febr. 3. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Onnan barátom, hogy ez egy elcseszett ország...
2013. febr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Abban elvielg igazad van, hogy nem tudhattad, de ettöl függetlenül érvényes az, hogy a szabály nemismerete nem mentesit alóla - különben mindenki ilyen és hasonló kibúvókat keresne.
2013. febr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ez egy parkolási zóna, akkor mindenhová ki kell tenni táblát, ahonnan a zónába be lehet jutni. Ez százszázalékosan biztos. Ők hibáztak.

A többi dologban nem vagyok biztos. Pesten a zónákon belül lakók, háztartásonként egy autóval ingyen parkolhatnak. Több városban is van hasonló. Miskolcon nem így van?

Másik pedig az, hogy este és éjszaka is ingyenes szokott lenni a parkolás mindenkinek. Pl. este hattól reggel nyolcig. Ha este értél haza, reggel meg már ott díszelgett a csomag, azt megint csak nem tudom hova tenni. De mint írom, ez a két utóbbi, csak vélemény, az első egészen biztos.

2013. febr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Itt a zóna lakóinak is fizetni kell évi 2.700 Ft-ot a parkoló bérletért. De ezt sem kaphat mindenki, mert ha csak ideiglenes lakcímem van (albérlet miatt) akkor nem adnak lakosságit,csak a vidéki állandó lakcímesek kaphatnak ideiglenesre, a miskolci állandó lakcímű csak 50.000 Ft-ért vehet éves bérletet. A zónánál én is úgy tudom, hogy minden utcában ki kéne táblázni ami a zónába csatlakozik, de itt ilyen tábla nincs.
2013. febr. 3. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Ezek a szövegek, hogy "a jogszabály nem tudása nem mentesít a büntetés alól" kifejezetten egy olyan államban van elterjedve, ahol az önkormányzatok és maga a kormányzat legfőbb bevételi forrása a büntetések kiszabásából ered!

Ebben az országban minden nap hoznak legalább két (hülye) rendeletet! Minden idiótának van rendeletalkotási joga!

Ne ess kétségbe: ezek úgy tobzódnak, hogy ha türelmes vagy, akkor minden szabálynak, rendeletnek megtalálod az ellenkezőjét is!

Olvasgass a KRESZ táblák kihelyezési szabályai között: a legtöbb ilyen táblának nincsenek meg a lepapírozási hátterei, így azok - ha jogszerűtlenül van kitéve - egy "jogállamban" semmit sem érnek...

2014. ápr. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!