Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem az autómba kék ledeket...

Vettem az autómba kék ledeket 24cm est a tescoba, hogyan kössem be?

Figyelt kérdés
Tescoba megládtam és megvettem,de mikor kibontottam elemes volt és egy érzékelő(kapcsolo) volt kötve,aszthittem hogy rendesen rátudom kötni az autó valamelyik 12v os electronikára,ha én lekötöm az elemeket a ledről és rákötöm a kocsi 12v rendszerére kifüstőlhet?mert a ledek csomagolásán azt irja hogy 12v os feszültség szükséges,nem értem hogyan van,betudom kötni valami módon?

2013. febr. 8. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
1 ik vezetéken van egy piros csík, na az a+ a másik a - bekötöd nem fog elfüstölni nem kell aggódni am hova akarod kötni ?
2013. febr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Be lehet kötni, de csak két dolgot mondok.


1. Ahogy látom nem nagyon értesz hozzá. Ezt inkább bízd szakemberre vagy egy ismerősre aki ért ezekhez, mert ha valami rosszul csinálsz akkor kigyulladhat az autó. (volt már rá nem is egy példa)


2. A rendőrök harapnak az ilyenekre.

2013. febr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
am az az elem kipróbálásnak van ott azt csak vágd le és kész
2013. febr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta "E" jelzés (márpedig egy elemes vackon kétlem, hogy lenne), akkor egyenesen a kukába kösd be, mert közúton nem használhatod. Ha meg showcar lenne a gépjármű, akkor nem a Tescoban vennél hozzá karácsonyfaizzót.

Az autó elektromos rendszere névlegesen 12 V-os, a gyakorlatban a teljesen feltöltött akkunak 14,4 V-ot kell tudnia, a generátor néha ennél pár tizeddel többet produkál. Az autós felhasználásra tervezett 12 V-os LED-ek ezt jól viselik, fel vannak rá készítve. Az elemes, dísznek szánt hülyeségek viszont nem mindig szeretik. De egy ellenállással megoldható, hogy ne kapjon a LED-sor túl nagy feszültséget.

2013. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezek a ledek kívül világítanak vagy belül? Csak az utastérben világolhatsz kifele. Eddig sem lehetett, de most már kategorikusan is megtiltották az ilyen díszkivilágításokat.
2013. febr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utastérbe lenne a pedàloknál,szóval az elem csak kiprobálásra van?amúgy a rádió 12v os rendszerére kötöm biztosítékall ellátva
2013. febr. 9. 00:53
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Veszel egy ilyet és akkor tuti nem fog 12v-nál többet kapni.

2013. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!