Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez reális fogyasztás egy Opel...

Ez reális fogyasztás egy Opel Astra H 1.7CDTI autónak?

Figyelt kérdés

Az átlagom 6,5-6,8 liter/100 km körül van.

80%-ban autópályán használom (tempomat 130-ra állítva, próbáltam már 110-zel is, max 1-2 deci a különbség 100 km-en),

15%-ban város,

5% egyéb út.

A motort 1500-2300-as fordulatszám-tartományban használom. (2300-nál van a nyomaték-maximum.) Kivéve persze pályán, akkor 3000-et forog kereken 130-nál.


2013. febr. 9. 17:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Az enyém még a régebbi 82 lóerős motorral szerelt.
2013. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Ja, és nem közös nyomócsöves ha jól tudom.
2013. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Igen, azt hiszem tudom melyik az.
2013. júl. 1. 14:16
 24/32 gomzoli ***** válasza:

Aki azt állítja, hogy az autója 140-es tempónál 5-5,5 litert eszik, az hülyének néz mindenki mást. Egy 1,3-1,4 tonnás autó megmozgatásához és a sebességgel hatványosan megnövekvő légellenállás leküzdéséhez egyre több üzemanyagra van szükség. Az enyém 90-es konstant tempóval 4,5-5 liter között fogyaszt, de 130-140-nél már 7,5-öt. Ez egy magas autó, (Combo) ugyanazzal a motorral, mint a tiédben. Ha most leszámolom azt, hogy az Astra annyival áramvonalasabb, akkor teljesen reális a 6,5-es autópályás átlagfogyasztásod. De könyörgök, mit vársz el, hogy mennyit egyen? Hidd el, ez teljesen normális, és rossznak egyáltalán nem nevezhető!

Az áttételezés kérdésére áttérve, szerintem egy 1,7-es motornál kompromisszumot kell kössön a gyártó: vagy hosszú-hosszú fokozat, hogy "alig" pörögjön nagy tempónál, VAGY rövidebb fokozatok, a kellő dinamika eléréséhez.

Ennek a motornak 2200-as fordulaton "jön meg az ereje", tehát ha nagy erőkifejtésre van szükség (nagy tempóval a légellenállás gumifalát maga előtt tolva), akkor ez fölötti fordulatszámon kell dolgoznia.

2013. júl. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 gomzoli ***** válasza:
Egy 2,5-3 literes, 450-500 Nm nyomatékú motorral meg lehet tenni, hogy 2000-es fordulaton tolja 140-150-es tempóval az autót, de ott meg eleve rózsaszín álom lenne a 6,5 liter (pláne az alatti) fogyasztás.
2013. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Nem várok semmit, csak kérdeztem. Kösz még egyszer.
2013. júl. 4. 11:08
 27/32 anonim válasza:
Szerintem üzemanyag függő is,mert nálam ennél a típusnál külömböző értékeket adott más.más kútnál.
2013. szept. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A kérdező vagyok, csak közben diszkrimináció áldozatává váltam, ezét újra kellett regisztrálnom.


A hosszú távú átlagot a fenti használat mellett sikerült 6,2-6,3 körül tartani.

Már megbarátkoztam a fogyasztással, ez a realitás, ennyit fogyaszt.


Általában OMV MaxxMotion Dieselt tankolok, néha Shell FuelSave Dieselt.

Molos gázolajat összesen két alkalommal tankoltam. Mindkétszer negatív tapasztalatom volt vele, úgyhogy azóta inkább hanyagolom. Kis magánkutakra nem járok, szerintem az a pár forint, amivel olcsóbb, nem éri meg.

2014. szept. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 gomzoli ***** válasza:
Üdv újra, örülök, hogy minden jól alakul. Te vagy, aki nekem is már többször hasznos válaszokat adtál 1,7 cdti ügyben, ugye? Miféle diszkriminációnak lettél az áldozata?
2014. szept. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Igen-igen. Több kérdésben értekeztünk már a Z17DTH motorról. :)


Kicsit itt most off leszek, de ha már kérdezted: még korábban fel mertem tenni egy olyan kérdést az "Ünnepek" témában, hogy ki mit kapott karácsonyra. Ezt pár órán belül indoklás nélkül törölték. Küldtem egy e-mailt a moderátoroknak, hogy ebben mi volt a kifogásolható, de válasz nem jött. Ezután voltam olyan vakmerő, hogy az "Egyéb kérdések/GYIK" témánál nyilvánosan meg mertem kérdezni hogy ez ilyen kérdéssel az oldalon mi a baj. Mert komolyan érdekelt, hogy ebben mi belekötni való lehetett. Na, ezt szintén szinte azonnal törölték és kaptam egy olyan üzenetet, hogy mivel nem tartottam be az oldal szabályzatát, kitiltásra kerültem.

Írtam újra egy e-mailt a modiknak, melyben kulturáltan, udvarias hangnemben megkértem őket, hogy küldjenek már erről valami bővebb felvilágosítást. De újfent válaszra se méltattak.

Szóval ennyi. Ezek után hagytam a farncba, inkább 5 év után újra regeltem.

2014. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!