Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotor-kerékpárra hogyan...

Segédmotor-kerékpárra hogyan tudok kötelező biztosítást kötni, ha nincs meg minden adatom róla?

Figyelt kérdés
Most vettem egy motort, melynek nem tudom az évjáratát, nincs meg a pontos teljesítmény, de a kötelező biztosítás kalkulátorok kérik az adatokat. Ha ezeket hasra ütés szerűen beírom (természetesen nagyjából reális számokat), akkor ellenőrizhetik azt? Vagy számít ez egyáltalán?

2013. febr. 10. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Derítsd ki az internet segítségével. Ha japán gép, akkor valószínűleg vázszámból ki lehet deríteni az évjáratot különösebb gond nélkül - a neten pedig megtalálod a típus alapján az adatait.

Arra figyelj, hogy a smkp. felső teljesítményhatára alatti teljesítményt írj be.

2013. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mit mondott az eladó, hogy mikori? és ti mit írtatok az adásvételibe? Írd be azt és kész.


Én mikor vettem egy 125/50 motort akkor eladó azt mondta azthiszem, hogy 94-es, aztán vázszámból Yamaha kereskedésben megmondták, hogy 1992 a gyártási év.

2013. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Yamaha DT, 1994 körüli. Belpiacos mivolta végett nem sikerült a pontos évjáratot kideríteni.

Az alvázszám csekkolásra meg ezt az oldalt próbáltam, de nem jártam sikerrel, mert 17 jegyű számot kér. [link]

2013. febr. 10. 13:39
 4/14 A kérdező kommentje:

A márkakereskedés pedig jó ötlet, lehet, hogy elviszem oda az adatokat és leegyeztetem velük, akkor biztosra tudok menni.

00X-000000 számokból és betűből áll az alvázszám, ebből melyik lehet a gyártási év?

2013. febr. 10. 13:43
 5/14 anonim ***** válasza:

Hááát... A nemzetközi "hadszintéren" a 9 jegyű alvázszámot talán 81-82-ig használtak, a belpiac miatt nehezebb azonosítani.

Lehet jobb ha telefonálsz egy kereskedőnek vagy a vezérképviseletnek és megpróbálod rávenni őket hogy segítsenek.


Persze megpróbálhatsz a saját számaid alapján (talán az első 4 elég) keresni - hátha valaki valahol a neten már megkérdezte ugyanazt.

2013. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, '84-et akartam írni, 94 az a dátum volt, mikor rokon megvette! :)
2013. febr. 10. 14:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez még a körlámpás? Kép nincs?
2013. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezen az oldalon 1980-ig fent vannak a számok:


[link]


Ha leírod az első 4 számot, akkor megpróbálhatok rákeresni.

2013. febr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem meg a biztosítós fickó írta el. Beírta hogy a Simson 1 kw-os. Ilyenkor ez most biztosítási csalásnak számít? Hasznom nem származik belőle, mert ugyan annyit fizetek mint ha a valós adatot írta volna be. Kategóriát nem ugrott.

Kérdező: Próbálkozz azzal hogy angol fórumon felteszed a kérdést hogy az alvázszámod alapján tudnak e valamit mondani. Általában tudnak segíteni.

2013. febr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az előző adásvételibe 17w-460... van írva, 5r2 motorszámmal. Igaz, ennek a valódiságát nem ellenőriztem, majd megnézem, hogy egyezik-e egyáltalán.

Képek róla: [link]

[link]

2013. febr. 10. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!