Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ETZ 250-be ha szintetikus...

ETZ 250-be ha szintetikus 80w90-et töltök attól megcsúszhat a kuplungom?

Figyelt kérdés
Azt tudom ha 10w40-es hajtóműolajat tesznek bele és szintetikus attól megcsúszhat de a sima 80w90-től is ?

2013. febr. 10. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, mert túlhígulgat. Tegyél bele sima, 10w40-es ásványit.
2013. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]

Én ezt szeretném bele önteni

vagy

[link]

2013. febr. 10. 18:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Etz fórumról: Váltó:

"Váltóba Castrol EP 80, vagy EP 90 nagyon jó, elég híg is nem ragadnak össze a lamellák.

Jó választás a 10-40W viszkozitású félszintetikus motorolaj is.

Full szintetikus nem ajánlott, mert megcsúszhatnak a lamellák

Tapasztalt/ajánlott márkák:

AGIP ROTRA HY

REPSOL MOTO SINTÉTICÓ 10-40W"

Egy olcsóbb változat: Challoils 80W-90 link

TESCO akciós 5literes 5w40 szintetikus API SJ- remek, jól bírja a túlmelegedést -dugóban vagy Pesten azért elveszem a kuplungholtjátékot- vagy hideget, nem ragad, nem csúszik és az üres is a helyén van. 10ekm után szétszedve nem keletkezett kopás vagy rágódás. --Csak minőségi (viton) szimeringhez, mert _nem_ ordít a szagán, hogy eszi a váltóolajat és kis mennyiségben beragasztja a gyűrűket nagy mennyiségben még sokkal rosszabb. Hidegen hígabb ezért nem árt szilóval szerelni.

2013. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ebbe a wikipédiás írásba beleolvastam én is csak itt elakadtam hogy a fullszintetikus olajtól csúszik a kuplung és a REPSOL MOTO SINTÉTICÓ 10-40W meg nem fullszintetikus?

Mert szeretnék jó olajat adni a gépemnek,de rosszat sem akarok vele csinálni...

2013. febr. 10. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:
A 10W-40-es olaj nem hajtóműolaj hanem motorolaj, méghozzá részszintetikus.
2013. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

10w40-esben nem motorolajra gondoltam.

Nézd meg a két olajat amit belinkeltem.

2013. febr. 10. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom, nézd meg ezt a beszkennelt kézikönyvet:

[link]

A 11. oldalon írja, hogy SAE 80-as hajtóműolaj vagy SAE 40-es ötvözetlen motorolaj kell bele (gondolom ez azt jelenti, hogy sima ásványolaj nem szintetikus vagy félszint.)

2013. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Üdv!

2013. febr. 12. 18:54
 9/9 A kérdező kommentje:

Hy!

Új infót kaptam egy nagykeres boltban,végül repsol 80w90-et vettem meg majd kiderül hogy milyen vele.Na ott kérdezősködtem hogy ez most milyen ,hogy szintetikus e ,egy két emberen átment a dolog mert se magyarul se angolul nem írják a flakonon,míg az egyik eladó azt mondta hogy 80w90-be nem is gyártanak szintetikus olajat ,mármint a számjelölés is azt adja meg vagy mi.Nos remélem nem hazudtak :)Majd ha eszembe jut majd megírom hogy milyen vele.Gondolom úgy is jó lesz.

Üdv Mindenkinek!

2013. ápr. 2. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!