Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi csúsztatástól tud...

Mennyi csúsztatástól tud megégni a kuplungtárcsa? Milyen a ferodo szaga?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy akkor ég le, ha hosszan csúsztatják. Ez kb mennyi időt jelent? Főként azért érdekel, mert egy 60 LE-s vasat hajtok, amelynek 120 Nm körüli a nyomatéka, ezért elég óvatosan szoktam felengedni a pedált. Köszi a segítséget.

2013. febr. 10. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
mondjuk 3-mas bő gáz és nagyon lassan engeded fel a kuplungot akkor szerintem a 20.-alkalommal megadja magát a vas. Amúgy szerintem normális használat mellett nem lehet leégetni a kuplungot.
2013. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szántóvető ***** válasza:
100%
annyitól nem lehet baja.ferodol szagát nehéz elmagyarázni,nem is vállalkoznék rá.
2013. febr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"... mert egy 60 LE-s vasat hajtok, amelynek 120 Nm körüli a nyomatéka, ezért elég óvatosan szoktam felengedni a pedált"

Azzal azért nem kell különösen óvatoskodni: nem tépi fel az aszfaltot (120 Nm kevés hozzá) és talán nem is fog lefulladni, ha nem csúsztatod 2-300 m-en át a kuplungot (nem sok a 120 Nm, de arra elég).

Attól tudna megégni, ha mondjuk - ahogy előttem is írták - harmadik fokozatból, a motort jól pörgetve indulnál, esetleg megrakott autóval, utánfutóval, hegynek felfelé próbálnál elrajtolni. Ilyenkor jellegzetes büdös szag érezhető. De ha utána normálisan használod a kuplungot, akkor a túlhevült réteg lekopik. Csak akkor van baj, ha rendszeresen megégeted a kuplungot vagy nem veszed észre a szagot és hosszan "sütöd". Mindkét esetben képes megüvegesedni vagy elszenesedni a betét, ezen pedig csak a csere segít.

2013. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2013. febr. 10. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez valami dízel amúgy? 60 LE és 120 Nm nem nagyon adja ki másképp. Egy bizonyos konkrét benzinmotor 93 LE (69 kW) és csak 118 Nm.
2013. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1391 cm3, benzines

Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 60(44)/5200

Nyomaték (Nm / 1 min): 116/2800

2013. febr. 10. 22:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Köszi!

Akkor ez egy régivágású, nagyon kellemesen vezethető karakterisztikájú motor lehet.

Kalapom mellé tűzhetem a 118 Nm-met, ha csak jóval feljebb jön meg. A hétköznap használatos fordulatszámtartományban valószínűleg érzésre jobban mehet, kevesebb benzinnel :)


1328cm3

Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 93(69)/6000

Nyomaték (Nm / 1 min): 118/4100

Suzuki Ignis

2013. febr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Volkswagen?
2013. febr. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 1.4 F-Astra a tippem. C14NZ motorral.
2013. febr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10%

Csak az nem esik le nektek hogy 120Nm-t csak teljes gázadásnál ad le a motor akkora fordulaton. De itt nem is ez a lényeg...


Itt ami a lényeg az a fordulatszám különbség, az összeszorító erő és az idő amilyen hosszan csúsztatod.

Például ha egyesben kaparó kerekekkel indulsz, üveghangig elpörgeted, bevágod kettesbe és padlógázzal felengeded a kuplungot akkor lehet hogy elcsúszik rendesen. Ha így nyomod a padlógázt egy 5mp-ig hogy nem tapadt össze a tengelykapcsoló, akkor simán lehet szaga ennyi idő alatt.

Tudom, mert átéltem. De itt még maximum egy picit égett meg, simán használható utána is.


Indulásnál egyesben negyed/félgázzal nem fog leégni, még ha egy emelkedőn indulsz is több másodpercig.

2013. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!