Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan jöhet ez a furcsa...

Honnan jöhet ez a furcsa periodikusan rezonáló hang a motorból?

Figyelt kérdés

Opel 1.7cdti motor. Csak hidegen és alapjáraton adja ezt az elég idegesítő hangot.

Hidegen, de egy kis gázt adva megszűnik, majd alapjáratra visszaengedve megint elkezdi.

Ha hagyom alapjáraton járni, mire bemelegszik (5-10 perc) abbahagyja.

Ha melegen indítom soha nem csinálja.

Más hibajelenség nincs. Régóta ad ilyen hangot.


A ma reggeli hideg indítás alapjáraton:

http://www.youtube.com/watch?v=ZlUV1m5gY7M


Kérem, csak olyan írjon, aki ért hozzá és nagy valószínűséggel meg tudja mondani mi a fene adhat ilyen hangot! Mert tippelni, hogy turbó, főtengelycsapágy, stb én is tudok.

Köszönöm.


2013. febr. 16. 17:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, a videón kb 0:27-nél kezdődik a zörej.
2013. febr. 16. 17:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Kemény kritériumokat adtál ...

Képzeld magad fordított helyzetbe...de megpróbáljuk így hang alapján rögtön a tutit mindenféle tesztelő eszköz és autó nélkűl kitalálni ..

Szerintem azt hallod ahogy az Egr rendszered működik szabályoz ..Tipp :)

2013. febr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyit a te tipped ?
2013. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy a tutit írd meg, hanem azt, hogy aki nagy VALÓSZÍNŰSÉGGEL meg tudja mondani mi LEHET ez. Legalább hogy merre kéne elindulni felderíteni a forrását.


Sajnos az a tapasztalatom itt az oldalon más témákban is, hogy vanak olyan emberek akiknek írási kényszerük van. Így olyan témában is írnak valamit, csak azért is, amiről lövésük nincs.


Nekem nincs konkrét tippem, mert egyrészt még nem hallottam ilyet, másrészt nem vagyok autószerelő.

EGR-szelepet nem hinném. Már csak azért sem, mert már volt szerencsém ilyen motorú autóhoz és nem csinálta ezt.

2013. febr. 16. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerelőként ott keresném a hibát ...

De rakjatok rá egy "vallatót " meg kell nézni élőértékek stb ..utána tovább kell haladni .

Most mondjam azt hozd el ,kiderítem mi a baj ? :)

2013. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Szerelőként ott keresném a hibát ..."

Hol?


"De rakjatok rá egy "vallatót " meg kell nézni élőértékek stb ..utána tovább kell haladni."

Tech2-re rá lett dugva. Semmi hibakód.


"Most mondjam azt hozd el ,kiderítem mi a baj ? :)"

Oké. Hova valósi vagy? Akár írd meg privátban és megbeszélhetjük. Természetesen nem ingyen kérem.

2013. febr. 17. 10:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel eddig csak ketten társalogtunk én írtam mire gyanítok . A vallató alatt diagnosztikai műszert értek ..

De írok privit .

2013. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!