Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kerül egy autófestés...

Miért kerül egy autófestés 150-200 ezer forintba. Kb mennyi az anyagköltség, és a munkadíj?

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyag 50-ben meg szokott állni,festék+edző+lakk


Nem is mondtál sokat!

Ha metál,esetleg gyöngyház,akkor határ a csillagos ég.

A munkadíj itt a húzós.

Alátétre szét kell szedni,ha nem csak kókányolni szeretnél.

Csiszolás,maszkolás,szárítás /hőkamrában/polírozás,stb...

Persze van aki lelocsolja neked szinte anyagárban,de az vállalhatatlanul fos lesz.

2013. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg gitt, szórógitt, nitrohígító, csiszolópapír, festék, ragasztószalag, és munka. Sajnos sokan azt hiszik, hogy 20e Ft a festék, és csókolom.
2013. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap kértem ajánlatot az autóm teljes fényezésére. Amit elkűldtek mail-be, na attól seggre ültem. 92-es Mazdámat, 580 000 Ft-ért lehetne újrafényezni. Írnom sem kell, (bár imádom a talicskám) az autó értéke a fényezés töredéke.
2013. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez gondolom egy nagy műhely számlával.

Ja ezek az árak a totál maszekok árai.

2013. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagy meló, talán nem is gondolnád. Nem a festés, hanem az előkészítés a rengeteg idő.
2013. febr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mint autófényező írom : Elhozod az autódat, mi becsiszoljuk,zsírtalanítunk,legitteljük,megcsiszoljuk,megint zsírtalanítjuk, szóró gitteljük,vízbe csiszoljuk,leszárítjuk, szilikon mentesítjük,flekk gitteljük,azt is finom csiszoljuk,majd még 1x szilikon mentesítünk,maszkolunk. Én anno 3(vagy több) rétegben fújtam színt majd lakkot. A szárítást követően össze szerelés majd elmondani a gazdinak h. 2 hétig NE MOSSA le, próbálja ne megkarcolni...Ha letelik a 2 hét jöjjön vissza,mi lemossuk ,és szakszerűen felpolírozzuk,waxoljuk. Kész a művelet. Az anyag költség lehet 100.000Ft ,de lehet 1.000.000Ft is,attól függ milyen minőségű anyaggal dolgozunk,illetve milyen extra és/vagy speciális kívánalmak vannak.
2013. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. febr. 18. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!