Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újra kell vizsgázni az önmagát...

Újra kell vizsgázni az önmagát vezető autókra?

Figyelt kérdés
automata autó, öműködő autó,

#automata autó #önműködő autó #sofőr nélküli autó
2013. febr. 18. 07:59
 1/5 gelazso ***** válasza:
nem
2013. febr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyelőre nincs kialakult jogi szabályozás erre, mert teljesen autonóm autók még nem léteznek rendszeres közúti forgalomban, csak kísérleti jelleggel használják őket. Itthon a jog nem is ismeri az önmagát vezető autó fogalmát, de nem is írja elő, hogy újra kellene rájuk vizsgázni.
2013. febr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vannak rendszeres forgalomban, természetesen kísérleti jelleggel, de attól még vannak. A kérdés félig vicc, mert mire itthon/kelet EU-ban 100%-ban elterjednek az még 50 év. Valószínűtlen, hogy mostanában ez gond legyen. :)


"... a Google robotpilótája már 500 ezer kilométert hajtott le a kaliforniai metropoliszok csúcsforgalmában..."


[link]

2013. febr. 18. 10:30
 4/5 szántóvető ***** válasza:

akkor abba utas sem kell?elküldöm a csajomért aki nem tud vezetni és idehozza nekem?mekkora királyság már.

ha nem ül benne senki akkor a rendőr sem állítja meg gondolom.

de az lehetséges hogy az autónak vizsgáznia kell vezetésből évente.beülök hátra a csicskáztató mellé és sörözgetek miközben az autóm vizsgázik.hova jut a világ..

2013. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na nekem nem kéne magától közlekedő autó semmi értelme szerintem abba mi az élvezet.Ja szerintem egy olyan autóhoz még jogsi se kellesz majd ha elterjed mivel a kocsiban lévő számítógép vezet
2013. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!