Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kompressziós végnyomás egyik...

Kompressziós végnyomás egyik hengerben hidegen csak a fele a melegen mért értéknek. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Egy 8 szelepes, szívó benzines, mitsubishiről van szó, karburátoros motor.

#Kompressziós végnyomás #végnyomás hengerben
2013. febr. 19. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt azért nem ártana tudni, hogy a többi hengerhez képest hogy néz ki.

Valószínű ez a henger melegen se ad annyit, mint a többi és akkor nem csak a hideg állapotban mért értékkel van gond.

Lehet mondjuk besült dugattyúgyűrű, de lehet más is.

Csak egy hengerről tudni valamit, az kevés....

2013. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat akkor az adatok hidegen


12,6Bar - 5,8Bar - 14,5Bar - 13,5Bar


És az adatok melegen

12,4Bar - 13,0Bar - 13,0Bar - 12,4Bar


Kompressziómérő jó, kétszer is mértem minden hengerben.

2013. febr. 19. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Mérj veszteséget , a kompro mérés csak saccolás .

Vagy be van hitelesítve ? Nincs ,ahány fajta annyi mérés ..

2013. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az lehet, hogy ahány fajta, annyi mérés, a kompressziós végnyomás mérés arra jó, hogy egymáshoz képest vizsgáljuk a hengereket. Én nem vagyok autószerelő, ezért kérdezem, hogy mitől fordulhat elő ilyen. De ez kb. 3 hete kezdődhetett, hogy mikor beindítottam autógázzal hidegen, járattam, gázszag volt, míg be nem melegedett és azóta is ez van. Aztán mostanában csak úgy megmértem kíváncsiságból, akkor szembesültem ezzel a helyzettel. Én arra gyanakszom, hogy hidegen a szívó vagy kipufogószelepem nem zár rendesen és a gázt nem égeti el, de melegen már jó.

Rossz szelephézag miatt előfordulhat ilyen különbség hideg és meleg motor között?

Nemrég volt felújítva (kb. 10.000km), új gyűrűk, hengerfej felújítás, új tömítések.

Ja és azt ne írja senki, hogy a GÁZ MIATT van, 100.000km volt benne gázzal és a szelepeket nem kellett cserélni csak a szelepülékeket újramarni meg síkolni.

2013. febr. 20. 06:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor nosza szelephézag ellenőrzés... :)
2013. febr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval ettől lehet csak, hogy rossz a szelephézag?
2013. febr. 22. 07:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, lehet az mástól is, de első körben ez a gyanúsított..
2013. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szelephézag tuti nem. Ha kicsi lenne a szelephézag akkor meleg motornál lenne kevés a végnyomás. Ha nagy lenne,akkor meg csattogna mint egy traktor.
2013. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!