Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajnyomás jelző villog! Olaj...

Olajnyomás jelző villog! Olaj csere után!?!

Figyelt kérdés
sziasztok Vasárnap cseréltem olajat az autómban(2105-Lada)új szűrőt is kapott! megtörtént az olajcsere aznap jó volt minden!jött a hétfő és volt egy fuvarom!oda fele nem volt semmi az autóval,autópályán is szépen viselkedett!haza fele viszont mikor megtettem kb 200 km.akkor egyszer csak bevillant az olajnyomásjelzőm!aztán elaludt és utána rá 5percre rá megint majd megint elaludt,majd bevillant és éget folyamatosan,azonnal félre álltam,leállítottam a motort!majd elindítottam és minden jó volt mentem vele 2-3 kilométert majd megen ugyanaz!leállítottam újra indítottam és megen jó volt.azt letértem az autópályáról és pihentettem az autótt kb 10percre,és utána elindultam és 20km jó volt,azt megint be villant,de akkor már lent voltam az autópályáról majd megálltam egy boltnál ahol pihent 30 percet és utána 80 km hazáig jó volt,majd kedden elmentem dolgozni semmi baja nem volt.de viszont haza fele egyszer bevillogott egy 3másodpercre!az olajszíntett megnéztem maximum felé ment egy kicsit!ami nem jó mert pont minimum és maximum között kellene lenni!az lehet a baj hogy sok az olaj?vagy a szivattyú?mondjuk rég lett benne olaj cserélve mert elég fekete volt!szelepsapkát ha leszedtem a sapkán látszott elég szépen hogy olajos.segítsetek köszi előre is.

2013. febr. 19. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán csak a szenzort kellene cserélni ha ez sem oldja meg akkor az olajszivattyút.

Elég részletesen leirtad mikor villog talán ezért de ugy érzem elég kezdő sofőr vagy talán ez az első autód első olajcserével?

Lehet csak vékonyabb olajat töltöttél bele mint előtte volt a régi olaj és a szivatyú kopott fogaskerekei nem tudnak kellő nyomásal szállitani az ujj olajból.

Próbálj meg egy 50 olajat ha halogatnád a szerelőt

2013. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mikor villog be? Ha alapjáraton, akkor vagy kezd csapágyas lenni, vagy valóban nagyon híg az olaj. Ha fordulaton, akkor lehet olajgomba hiba, vagy az olajpumpa meghajtó fogaskeréknek a hibája. Ez utóbbi sűrűn előfordul a Ladánál, bár általában, ha megadja magát, akkor végleg elmegy az olajnyomás! Végső soron az olajpumpa is elkophatott, de ez ritkábban fordul elő.
2013. febr. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igazából ez az első olyan autóm amiben olajat kellet cserélni,"kezdő sofőr" dolog viszont nem értem mi köze egy olajhoz?ien hiba nem volt eddig az autónál,ezért kérdeztem mi lehet ienkor (mert olajcsere után másnap jött ez dolog,így kicsit fura volt hogy mi lehet a baja,nem 8-10 ezer km olajról van szó).köszönöm azért a válaszokat.lehet hogy kicsit híg úgy érzem én is,mivel úgy szerváltam az olajat,így nem tudtam hányas.de öntök hozzá egy kis 50-es ahogy írtad és meglátjuk!de am ma meg nem villogott!ahogy elindul az autó egyből elalszik az olajnyomás!mind1 max holnap beviszem egy szerelőhöz nézzen rá,lehet hosszú volt az út neki azt volt némi kontakt vagy nem tom.köszi azért mind2 től a választ!
2013. febr. 20. 16:49
 4/4 ciurijanos94 válasza:
Hát Kicsi Barázom Több mint valoszinü , hogy rég volt az autodba olaj cserélve és amiket elmontál a rossz és régi olja meg baszta a főtengely csapágyat..
2015. febr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!