Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1500-ös lada samarám mért nem...

Karcsi91 kérdése:

1500-ös lada samarám mért nem működik megfelelően?

Figyelt kérdés
Van egy 1500 lada samara autóm. Olyan problémám lenne hogy új gyertyákkal 1 napig tökéletesen működik. Másnap indításkor nem indul csak néha néha egyet pöffenik. Ha megpucolom és visszarakom a gyertyákat akkor sem indul. Amiket kicseréltem már: akkumulátor, elosztófedél, rotor trafó, gyújtás kábelek, gyújtás elektronika, motor olaj. Ha valaki tud legyen szíves segíteni mi lehet a probléma mert már kezdem feladni a reményt. köszönöm előre is a válaszokat.
2013. febr. 20. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Rendesen meghúzod azokat a gyertyákat? Triviálisnak tűnik, de találkoztam már olyannal hogy delikvens otthon gyertyát cserélt, nem húzta le rendesen, aztán egy hét múlva jött hogy háromhengerezik a gép.
2013. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
ez érdekes.esetleg visszafolyik a benzin a tankba reggelre?asszem van valami szelep ami ezt megakadályozza,ha csak el nem romlott.nyomástartó szelep talán?
2013. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A gyertyákat mindig jól meghúzom,az érdes dolog az hogy ha veszek bele 4 db új gyertyát elsőre indul szép alapjárat semmi gyújtás kimaradás ez egy napig tart.Másnap indítom vagy három vagy két henger megy és egyszer csak megáll,elindulni újra nem akar.kiveszem a gyertyákat és mind a 4-en ugyan azt tapasztalom hogy benzines maradt.A benzin szintre is gyanakodtam állítottam is rajta de változás nincs.

Nem szokott visszafolyni a benzin a tankba mert az ac pumpa kb 3 hónapja lett cserélve,ahogy megfigyeltem itt a benzin nyomást az ac biztosítja,de lehet hogy van valami szelep is azt viszont nem tudom hol van.

2013. febr. 21. 07:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Probaltad kibelezett, rovidrezart rotorral, mert lehet hogy az a baj(mar nem emlekszem hogy ugyan az-e az elkepzeles mint a regieken az ellenallasal vagy sem).

A masik ha az elosztoban a jelado, elszolja magat vagy a ropsullyok rugoja. Erdemes komplett elosztot cserelni hatha az segit. De elotte minden feszultseget megvizsgalni meg-e van-e.

2013. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Délelőtt a gyertyákat kivettem és a blokk tetejére raktam.Megkértem ismerősömet hogy indítózón.két középső gyertya tökéletesen leadja a szikrát de két szélső csak néha vagy egyszer kétszer szikrázik de nem ott ahol kellene neki(új gyertyák ma vettem őket).A gyertyahézag 0,7 mm. Próbáltam állítani gyújtáson(3 csavar fogja és lehet forgatni 6 jelölés van rajta nem tudom a pontos nevét)de nem történt változás. Délután szolok a szerelőnek csak kideríti mi a gond.
2013. febr. 21. 11:54
 6/10 anonim ***** válasza:
lehet hogy a gyútás kábel rossz, és nem kell ahhoz indítózni hogy meglásd hogy melyik gyertya szikrázik, ha az összes gyertyát kiveszed, és üresben van az autó akkor egy kézzel könnyen tudod forgatni a blokkot, és akkor is szikráznak a gyertyát, próbálj más típusú más márkájú gyertyát, vagy amelyik gyertyák nem szikráztak azokat cseréld meg azzal amelyik szikrázott
2013. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

a gyujtás kàbelek ujjak.vetettem hozzá már töbféle gyertyàt:ngk bosch

az volt a legföbb probléma amit nem irtam a leiràsba hogy az olahomba benzin volt és max jelzés fölött volt a jelzés.ez akkor történhetett mikor az ac pumpàm tönkrement.olajat cseréltem most nincs az olajba benzin.ma délelött mikor vettem bele 4uj gyertyàt pöcre indult mentemis vele az utcàba pàr kört.vàrtam kb 3 oràt és az egyik hengerem nem ment.de szerintem ràjöttem a problémàra veszek bele 10 liter benzint és addig megyek vele amig ki nem fogy belöle a benzin és ami bent maradt olaj az kiég,legalàb is remélem hogy kipucoldik a maradék olaj ami még maradt a hengerekbe.

2013. febr. 21. 16:09
 8/10 A kérdező kommentje:

Elvittem szerelőhöz aki elmondta mik is a problémák a kocsival pontosan.

-Gyertyák kormosak és a kocsi szivató nélkül indul:nincs jól beállítva a karburátor.

-gyertyák amiket eddig belevettem a kocsi tönkretette öket a következő ok miatt:Mivel a Gyertya nem tudta elégetni a benzint ami túl sok volt így a gyertya zárlatos lett.

2013. márc. 24. 20:12
 9/10 anonim válasza:
Egy halom szar az egész
2014. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Gyújtáskapcsolót webshopon ne vegyél mer egy halom kaki
2014. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!