Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra-ból (B) a Diesel...

Brutal D.P. kérdése:

Opel Vectra-ból (B) a Diesel vagy a Benzin, vagy a Benzin-gáz a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.! Autó vásárlás elött állok és a Vectrákat néztem ki magamnak :) és nemtudom eldönteni hogy a 1,6 16szelepes benzinest vagy dieselt vegyek.. azért vacilálok mert a diesel keveset eszik de drága a motor felújítás , viszont a benzinesnek olcsobb ,de a többet is eszik :(

Akinek van benne személyes tapasztalata ,vagy csak ért hozzá az legyenszíves válaszoljon :D :D

Elörre is köszönöm



2013. febr. 20. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem az 1.6ost vedd meg a dízel nem olyan megbízható a b vectrába
2013. febr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 16 szelepes Ecotec se egy nagy durranás. Olajproblémái szoktak lenni. Nekem nem volt ilyen, csak 8 szelepes A Vectra, na az megbízható, nagyon eltalált motor volt szerintem.

Én inkább az A Vectrákat javaslom, igaz hogy régebbi, de vannak még jó állapotú, jól felszerelt példányok közülük.

Bár ha van jó állapotban benzin-gázos B, lehet ránéznék arra is.

2013. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tegnap 23:12

Nemtom a diesel miért nem megbízható? Csak meg kell nézni hogy melyik diesel. Az 1.7 td Isuzu diesel ugyanaz, amit az f astrákban is istenítenek, és nem véletlenül. Az Isuzunak eleve évtizedekkel nagyobb múltja van a diesel gyártásban mint az opelnek. Az 1.7 td ekkora kasznival sem eszik meg városban 6.5 liternél többet, a benzinesbe meg nem nagy művészet beleküldeni a 10 litert sem.

Viszont az tény hogy a 2.0-ás, és a 2.2 dieseleket a B vectrákban nem nagyon dicsérik, de az isuzu diesel megbízhatóságban szerintem hajazza a benzineseket. Élettartamról meg ne is beszéljünk.

Gázos vectrákról már hallottam rossz véleményeket, ezért nem ajánlom, meg a gáz ára is gyorsan kúszik a benzin ára felé, és előbb utóbb ugyanúgy utoléri mint ahogy a gázolaj ára is tette.

Összegezve nem tudom hogy mennyi pénzed van fenntartani a kocsit, de szerintem az 1.7 td-vel jársz legjobban.

2013. febr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 1,6 16v benzines van, már 14 éve, motorilag egyetlen hibája az volt hogy 2-3 éve egy hengerfej elkopott. Más gond nem volt vele.
2013. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) hát az az igazság hogy nállam is befolyásolja a döntést az üzemanyag fogysztás ,de félek hogy az a 1,7 diesel motor a 82 le-vel kevés volna ehez a nagy kasznihoz , meg ez alatt értem azt hogy a családdal haverokkal megyünk és az a 4 személy alatt előzni is lehessen ,, :) amúgy mennyire dinamikus a diesel 1,7
2013. febr. 21. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Én, a párom, meg két kislány az 1.7 td B vectrában. Biztos a nagyobb motorral szerelt dinamikusabb, de nekem tökéletesen elég ez is. Ha dinamikusabbat szeretnél akkor a benzinest válaszd. Hátránya hogy városban minimum 2 literrel többet fogyaszt még az 1.6-os is, a nagyobb benzines meg szinte másfélszeresét behörpinti városban. Egyébként hülyeség hogy nem lehet vele előzni. Ha a turbójuk fölé pörgeted, akkor van benne erő. Hozzátenném hogy az 1.7 td nyomatékosabb mint az 1.6-os benzines. És ha annyira ki van centizve az előzés, akkor én erősebb autóval sem kezdek előzni.
2013. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én, a párom, meg két kislány az 1.7 td B vectrában"

Azt akartam írni hogy minálunk is családi autó, nekünk elég ezzel az isuzu motorral.

2013. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!