Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonhoz kapható klingerit...

Simsonhoz kapható klingerit tömítés mennyivel jobb, mint a sima papír v a tömítő paszta?

Figyelt kérdés
[link]

2013. febr. 24. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a tömítőfelületek épek, sík felületűek, akkor felesleges - elég közéjük a papír.

Ilyenre akkor lehet szükség, ha már sokszor barbár módon be lett kalapálva a csavarhúzó mert sajnálta a tulaj az időt blokkszéthúzót csinálni...

2013. febr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, és ez a fajta tömítés, fél, egy mm hézagom segítene vagy marad a tömítőpaszta vagy egy másik blokk?
2013. febr. 25. 20:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha 0,5-1 mm hézagod van, akkor az szerintem sok. 1mm még a pasztának is, főleg ha az elősűrítő térről (ugye a dugattyú alatti rész) van szó, váltónál még talán elmegy, de előbb-utóbb ott is eresztene.

Erre az a megoldás hogy szétkapod és elviszed gépműhelybe - ahol szépen síkra munkálják és olyan lesz mint az új. 1 mm-t valószínűleg elvisel a főtengely és a váltó is (mármint hiába kerülnek közelebb a csapágyak, valószínűleg össze lehet rakni szorulás nélkül - bár annyira nem vagyok már otthon a Simsonokban, szerencsére évek óta nem húztam szét Szimó blokkot :) ).

2013. febr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az a gond, hogy pont a karternél van, meg az elősűrítő résznél, mivel az előző tulaj csavarhúzóval szedte szét
2013. febr. 25. 23:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha biztosan jóra akarod, akkor szét kell kapni, kiszedni a pozícionáló tüskéket és síkoltatni. Nem olyan óriási összeg, valószínűleg van a környéketeken olyan aki megcsinálja, akár valamilyen gépműhely, akár hengerfej javító cég.
2013. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szét van kapva, de 1mm leszedni az már sok, max pár tizedet lehet, h ne szoruljon
2013. febr. 26. 20:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Mármint ezt valaki mondta vagy mérted?

Mondjuk szétszedés előtt lehetett volna igazán jól lemérni hézagmérővel a henger leszedése után.

2013. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a karter nem gond mivel úgy is fel van marva, csak ha leszedek a blokkból akkor már a csapágyak szorulni fognak mivel 1 mm az már sok szerintem
2013. febr. 27. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!