Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Asta F Caravanról 1.4 mi...

Opel Asta F Caravanról 1.4 mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Egy 95-ös évjáratott néztem ki.Érdekelne a jó és a rossz tulajdonságai.Tapasztalaitok.
2013. febr. 25. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1,4 többet eszik mint 1,6
2013. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem kerestél! :)

Itt vagyok, kérdezz bátran!

Ilyenem van 9 éve. Az enyém 92'-es, 1.4-es benzines, és nyolc szelepes. Alapvetően jó a véleményem róla, barátoknak is ajánlom, van aki vett is, és nem bánta meg.

Most olcsók az autók, ezért különösen érdemes most venni. Nagyon nézd meg hogy mit veszel, mert ezeket gyakran használják iparos-munka autónak. De mivel családi autónak is kiváló, találni megkíméltebb darabokat is. Ha teheted vigyél szerelőt magaddal megnézni a kocsit, ő olyan jelekből is olvas amiből mi nem.

Jó mert népautó, sok fut belőle, olcsón, gyorsan tudják szerelni, nem nagyon tudod vele meglepni a szerelőt. Bontóban is találni belőle bőven. Nekem előtte 120-as Skodám volt, és nem kerül sokkal többe a szervizelése, de ha valamit megcsinálnak rajta, akkor tovább jó marad. Az én autóm fogyasztása nagyon-nagyon jó, 6,6.5 literrel járok vidéken, úgy hogy általában meg vagyok rakva kerámiával (én is munkás és családi autónak használom). Amit írtak előttem hogy több lenne a fogyasztása mint az 1.6-osnak azt cáfolnám. Illetve csak akkor igaz ha kitaposod a lelkét szegénynek. Én nem szoktam. Nagyon nem mindegy hogy 8 vagy 16 szelepes motorról beszélünk. Van ilyen is, olyan is. Ugye az enyém az 8 szelepes, így alacsony a fogyasztása, nem eszi az olajat, viszont gyengébb csak 60 lóerős. A 16 szelepesnek magasabb érezhetően a fogyasztása, olajfogyasztása, viszont erősebb. Ha jól emlékszem 80 lóerő körül vannak. Sokan (én is) a 8 szelepest részesítem előnyben, mert igénytelenebb, egyszerűbb. Ha békésen vezetsz, a 8 szelepes a jó választás, ha mész mint a meszes, akkor a 16-os.

Rossz tulajdonsága hogy rohad a kasztni. Sajna ez van, de azért találni szép példányokat, amik ha garázsban aludtak akkor szépek maradtak. Már nekem is kellett kaszniztatnom a kocsit.

Megbízható német konstrukció, Ha megadod neki a törődést, akkor hű társad lesz. És ami fontos hogy aránylag masszív, biztonságos. Gyakorlatilag előtted is mögötted is van két méter vas, ami nem mindegy.

Kényelmes hosszú távon is, nekem olyan kagylóülések vannak benne, hogy alig tudok a páromnak puszit adni...:))

Csendes, jó a menetkomfort, az öreg Skoda után álom volt vele a 130-as utazó az autópályán kitekert tetőablakkal. Persze minden viszonylagos, nem egy BMW X5-höz kell hasonlítani...

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha tudok még segíteni, nyugodtan kérdezz, visszanézek ide.

Üdv.

2013. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem a vectrám volt 2.0i nagyon szerettem
2013. márc. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A 20:14-kor írt válaszadónak külön köszönet,hogy ilyen hosszú választ írt.És,hogy ídőt szakítottál rám! :)
2013. márc. 3. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, örülök ha segíthettem. Tetszik hogy caravan-t keresel, jól fogsz vele járni hidd el. A cimborámat is a caravan-ra próbáltam rábeszélni, de a butuska végül csapott hátút vett, pedig annyival praktikusabb a kombi kivitel. Jaa és kb ugyanannyiba kerül mint a nem kombi. Nem láttam hogy lenne jelentős árkülönbség. Nekem azért praktikus mert vásározós autónak használom, és pakolok bele. Akinek családja van azért, nem lehet telepakolni :) Ha pedig szabadidős, utazós autónak is használja az ember, akkor a legtutibb. Én vágtam az autóba egy 10 cm vastag szivacsot, így bármikor két méter hosszú, nagyon kényelmes franciaágyat tudok belőle csinálni (Opel-hotel), és szuperül lehet benne aludni. Ott a négy hangszórós hifi, kitekerhető tetőablak csillagokat nézni, és majdnem olyan kényelmes benne az alvás mint otthon. Magadra tudod zárni, megvéd az időjárástól, csendes, és meleg. Erre akkor jöttem rá, (hogy milyen jó is benne aludni) amikor 10 napos vásárban voltam a Művészetek Völgyében, és napokig a standomban aludtam. Hideg volt, szabad ég alatt, jött az éjszakai vihar, ami széttépte a sátrat, csattogó fogakkal, vizes pléd alatt ébredtem reggel a standban... Aztán elhatároztam hogy következő éjszaka kocsiban alvás lesz. Nem mászott pók az orromra, meleg volt, csendes, száraz, kényelmes...

Azért is ajánlom ezt a fajta kocsit neked, mert biztonságos, igazi AUTÓ! Nagyon haragszom a mini lélekvesztőkre, pl: Suzuki stift, alto, Daewoo matiz, tico, és stb, azokra a kis autónak látszó tárgyakra, amik nem védenek meg egy esetleges ütközésnél. Fontos a biztonság!

És most tényleg olcsón lehet autót venni. F Astra Caravan-okat (jó állapotúakat) néztem 3-400 000 körül már lehet venni. Ami 200 e. körül van az szerintem lehet hogy cinkes . De meg kell nézni, hátha.

Jó keresgélést!

Üdv.

2013. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia,én pont azért válsztottam a Caravant,mert tényleg nincs nagy különbség a kombi astra és a sima astra között.Meg nem mellékesen van 2 vizslánk akiknek így nagyobb lesz a helyük. :)Én egy elég olcsót találtam,nagyon nagy szerencsénk van vele.Igaz 18 éves de gyönyörű állapotban van.És nem azért mert megpróbálták feldobni a látványt.Drágábban láttunk sokkal rosszabb állapotban lévőket.Mégegyszer köszönöm a válaszaidat.Holnap megyünk az autóért,ha lesz valami kérdésem akkor lehet,hogy még keresni foglak. :)
2013. márc. 4. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!