Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért töltenek egy Bosch Car...

Miért töltenek egy Bosch Car Service-ben egy Fiesta 1,3 b.2005-ösbe 5w30 szint. Olaj helyett 10w40 félszintetikust?

Figyelt kérdés

Ráírták a munkalapra. Reméltem, hogy csak elnézték. De nem. Megmagyarázták, hogy én vagyok a hülye, mert a magnatec 10w40 egy kiváló motorolaj, és az "mindenbe jó".

Felhívtam a Castrol Hungáriát, azt mondták, cseréljem ki hamar, de addig se pörgessem a motort 2500 fölé.

Nem viszem vissza. Megtehetném, de ők többet ne nyúljanak az autóhoz. Akik ezt is elqrják, azok mire képesek még?



2013. febr. 26. 19:42
 1/6 szántóvető ***** válasza:

ez tényleg megdöbbentő,a castrol olajkeresője is 5w30-as olajat dob ki.bárki meg tudja nézni a neten,ész sem kell hozzá.és egy bosch-szervizben ilyen alapvető dolgot sem tudnak elvégezni.e-mailben reklamálhatnál náluk,igazából ingyen korrigálni kéne a hibájukat.

[link]

2013. febr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajna sejtem mi a válasz. Nagy tételben szerzik be, hordós kiszerelésbe. Van egy a benzines alsó, és középkategóriába:(C.M.10w40), van egy az xyTd motorokba, meg egy nagyon drága, a luxusautókba. Ennyit gazdaságos nekik készletezni.

Csak én ezt pont leszarom.

Most mondta a haver, hogy neki a golfba eddig két alkalommal 1 literrel túltöltötték ugyanitt (!).

Nem az a baj, hogy van egy tróger, aki még EZT SEM tudja megcsinálkni, hanem, hogy a főnöke is beleszarik.

2013. febr. 26. 20:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, és ezt nyilván évek óta eljátsszák mindenkivel. Nem is jön ki egyből a hatása, pláne a városi autósoknál. Csakhogy én 90 %-ban pályán járok 130-cal.
2013. febr. 26. 20:53
 4/6 anonim ***** válasza:

AMelyik szervíz nem engesi, hogy az kerüljön bele a kocsiba amit mondok vagy hozok, az felejtős, viszontlátásra. Ha a kocsi szerelése közben nem lehetek ott mellette, szintén viszlát.


Érdekes módon egy jónevű Opel szerviz kiírt munkaórái és felhasznált anyagai (féktisztító, fékolaj, ablakmosó utántöltés, mert mindent felírnak ám...) jelentősen csökkentek, amikor ragaszkodtam hozzá hogy márpedig nekem jogom van bemenni. Igaz, közben a szerelők arcára volt írva, hogy épp az édesanyám lehetséges foglalkozásáról gondolkodnak magukban, de nem különösebben érdekelt.

2013. febr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan sose volt Fordom,de aki egy kicsit is jártas az autók világába,az tudja,hogy az újabb Ford motorokba kizárólag szintetikus A1-es minősítésű alacsony viszkozitású olaj kell!A Castrol Magnatec tényleg kiváló olaj,csak nem a Fordnak lett kitalálva.

Az én véleményem,hogy az autó legnagyobb ellensége a márka szervíz,de úgy látom a Bosch szervízbe se jobb a helyzet sajnos.

Az az igazság,hogy a mai autók szereléséhez már nem elegendő egy szakiskolai végzettség,elhivatottság ,szakmaszeretet,igény az újabb ismeretek megszerzésére és egyéb a márka szerelőknél ismeretlen fogalmak is szükségeltetenek.Egyenlőre csak az ügyfél hülyének nézése és lehúzása működik,de az professzionális szinten.

2013. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Írtam egy e-mailt a Bosch Car Service-nek. Nem mószeroltam be a szervízt, nem ez volt a célom. Csak hátha akad egy túlbuzgó menedzser, aki küld egy kör e-mailt a tagoknak, hogy lássák, hogy az ügyfelek sem teljesen hülyék.
2013. febr. 27. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!