Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swiftben hogyan működik...

Suzuki Swiftben hogyan működik a légzsák? Régi típus, '96 környéke.

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
jól
2013. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Van egy vezérlője, ebből megy egy vezeték a légzsákba, abban van egy piropatron. Mikor ütközésnél egy adott érték fölé megy a terhelés a vezérlőben lévő G-szenzor ad egy jelet, a piropatron meg berobban és felfújja a lufit.


Nagyjából ezen az elven működik az összes légzsák a mai napig, nem egy űrtechnika.

2013. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hány cikket lehetett találni fotóval, hogy karambol során a suzuki zsákja nem nyílt.....
2013. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Talán lehet azért, mert nem volt benne... A 2002-2003as Swiftekbe tettek inkább. Az az előttiekben még luxusnak számított, ezért csak nagyon kevésbe tettek.
2013. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És igen, valóban ritka a régebbi Swiftek közül az olyan, amibe van.
2013. febr. 28. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Első válasz úgy rossz ahogy van. Tudjuk hogy mi az alapelv, teljesen nem vagyunk hülyék. Csakhogy a swiftnek nem megy vezeték a kormányába! Azaz hogy megy, de az csak a dudáé. Persze a kérdező egy picit buzgón megköszönte, de valójában semmit sem tudtunk meg.

Szóval a kérdés még egyszer. Hogyan indul el a swift légzsákja, ha valójában semmilyen elektronikus összeköttetés nincs a karosszériával, vagy bármi érzékelővel? Köszönöm.

2013. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kormánylégzsák beépített érzékelős. :)
2013. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdés fent áll. Mi az a háromszögletű kis kar ami a légzsák hátulján van? Mi van ha azt átbillentem a másik oldalra? És ha én átbillentem és beindul a légzsák akkor mi indítja el ütközés közben? Ugyanis ez a kis kar nem hossztengellyel párhuzamos elmozdulást végez, hanem merőlegest.
2013. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre lennék kíváncsi :)
2013. márc. 1. 22:03
 10/11 anonim válasza:

Olvasd már el a kiskönyvet.

Csal GLX-ben van légzsák

2013. ápr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!