Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám a 70cm3 simsonom...

Hogyan tudnám a 70cm3 simsonomat még jobban felgyorsítani hogy kicsit jobban menjen és nagyobb legyen a végsebessége?

Figyelt kérdés
Van egy 70 -es simsonom sajnos nem maradt már nagyon pénzem és valami ólcsóbb megoldást keresek hogy jobban menjen a kicsike pl lánckerék vagy ilyenek mekkora legyen ? :D

#Simson #felújítás !
2013. febr. 28. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Mi lenne ha nem mókolnál, hanem levizsgáznál nagyobb motorra, és vennél a jogsidhoz egy motort? Segédmotoros jogsival ne akarj már 80-90-nel száguldozni
2013. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyen henger. Ha faragott akkor nagyon semmit, de ha a vezérlése gyári, csak 70-es, akkor a minituningot megcsinálhatod rá.
2013. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pedíg a 70-es hengert 150km/h-ig fel lehet húzni . A régi verseny simsonok ennyit mentek
2013. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
bocsánat,nem a régiek hanem amit legutóbb láttam videón de ennél már a futóművet is központosították illetve tárcsaféket kapott . Persze utcai tuning is létezik simsonnál ennél a maximum elérhető sebesség kerek 100-110 körül van de szakműhelyben kell csináltatni a hengert
2013. febr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Pedíg a 70-es hengert 150km/h-ig fel lehet húzni . A régi verseny simsonok ennyit mentek"


Ja, egy versenyt, aztán kuka vagy fullgenerál.

Ne legyünk már ennyire elrugaszkodva a valóságtól. A simson az, ami egy SMKP. 40-el szabad vele menni, annyival meg megy gyáriként is.

2013. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Babetta gyújtást rá,előre nagyobb fogaskerék,de az viszont csak a végsebességen növel,14-es helyet 16-ost tegyél

belezd ki a kipufogót, tegyél nagyobb fúvókát a karbiba, és kösd magadután a benzinkutat :))

2013. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a srác már elég régóta használja http://www.youtube.com/watch?v=i_U9-EBXV2o
2013. márc. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Természetesen én ha simson tuningra adnám a fejem mindent rendesen megcsinálnék rajta ,hogy ne egynyári megoldás legyen. Természetesen ha megcsináltatom a hengert akkor megmondanám ő uraságának hogy legyen oly kedves polírozza már fel a felömlőket.Kipolírozhatod pl a főtengely helyiségét is . Ezzel a megoldással könnyíted a benzin+olaj útját illetve nem fog leragadni sehol.Aztán egy simsonhoz kitalált könnyített főtengely+hajtókar polír hogy anyag fáradás miatt el ne törjön (lehet ilyet is vásárolni de a hajtókart magad kell polírozd). Jó minőségűcsapágyak és még sorolhatnám a karburátor torkának polírozásával.Azért szerepel mindenhol a polír mert ez egy olyan fő szempont ahol rengeteget számít ,hogy milyen úton jut el a levegő a benzin és olaj keverék a motorban. Rengeteg mindent magad is meg tudsz otthon csinálni ha van némi érzéked hozzá
2013. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló. A felömlők polírozása pont semmit nem számít, padon nem lehet kimutatni a változást. A karterházat is polírozhatod, szerintem felesleges időtöltés.

karburátort, szívócsonkot sem olyan lényeg szerintem tükrösre polírozni. Szép sima legyen és kész. Megváltoztatott vezérlés többet jelent. Ha most gyári vezérlésed van, és nem akarsz nagyon belenyúlni szerintem egy minituning jó lenne neked. Ha nem értesz hozzá inkább ne kezdj neki, vidd el egy profihoz.

2013. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van egy 207-es babszim mindíg én javítom ,kicsit bele turkáltam ide oda a gyári vége 45km/h az enyémnek 68 :D GPS-el is mérve. Tulajdonképpen a polírozás arra való hogy pl a benzin vagy az olaj esetleg korom ne tapadjon meg a felszínen ezáltal lassítva a motor feltöltését.Az autókon is azért polírozzák a hengerfej járatait hogy minél kisebb veszteséggel eljusson az üzemanyag az égéstérig :P
2013. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!