Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda MX-3 (1.6 16v) automata...

Mazda MX-3 (1.6 16v) automata váltó olajat hol lehet lecserélni?

Figyelt kérdés

Kiszedtem alul 1 csavart. Ami szerintem a difi alján van.

amikor kicsavartam ~ 1 liter olaj jött csak le.

Adatok szerint ~6 liter olaj van a váltóban, de a váltónak konkrét leeresztő csavart nem találtam. Ahogy néztem betölteni a nívó pálcánál kell, de egyszerűen nincs tippem, hogy hol lehet leengedni. A váltó olaja keni a difit is?

Amikor kicsavartam az általam vélt leeresztő csavart...

alig csöpögött ki belőle valami. Viszont kiesett egy rugó és egy "csap" szerű valami. Valmiféle lefújó szelepnek néz ki. Ha esetleg külön kell a difinek olaj, azt hol lehet beletölteni?



2013. márc. 1. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá,de nekem is automatám van, és a szerelő úgy mondta, hogy a leeresztő csavarral csak egy kis részét éred el az olajnak.A nagyobb rész olyan helyeken van, ahonnan nem folyik le, hanem ki kell préselni valami anyag bepumpálásával, de ez ez már szakmunka keményen.Szerintem a váltót egyébként sem érdemes otthon berhelgetni, nagyon érzékeny és elég drága móka.
2013. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem ugyanúgy kell mint a legtöbb autóba.Dekni le,olaj lejön,szűrőt kicseréled,feltöltheted akár a betöltőn keresztül is.

Dexron II kell bele.

Kis egítség:


[link]


[link]

2013. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is a dekni le formát javaslom..csak óvatosan kell bánni a csavarokkal, tömítéssel.Húsz éve van automatám, de még egyiknél sem cseréltem olajat. Azt írja a gépkönyv, hogy nem kell.


esetleg a típus leírásában nem utalnak erre?csak létezik szervíz doksi.


Még van egy lehetőség, a vákum szivattyú.Némelyik helyen ezzel szívják ki, nem cicóznak.

2013. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!