Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Xenon (HID) izzó miatt bűntett...

Megmondóóó kérdése:

Xenon (HID) izzó miatt bűntettek meg benneteket, vagy küldtek e szigorított műszakira benneteket? Rendőr vagy NKH mobil egység volt?

Figyelt kérdés
Körülmények? Mi hiányzott, mibe kötöttek bele? Mit javasoltak? Hogyan volt összerakva a rendszeretek? (csak szett, projektoros lámpa, automata magasságállítás, fényszórómosó?)

2013. márc. 2. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Mesélj mi az a "szigorított" múszaki? Mindenki ezzel fenyegeti a másikat, régen a Mozaik utca volt a rém.

Csak megemlítem, hogy semmivel se szigorúbbak az NKH vizsgatelepeken, mint más zártláncú vizsgabázison.

NKH bevizsgálásra senki sem küld el, az intézkedő rendőr bevonja a forgalmit, te meg ha közlekedni akarsz, akkor viszed vizsgáztatni megint. Ha nem minősített alkatrészt akarsz beépíteni, akkor lehet szükség az NKH bevizsgálásra, de azt neked kell kérned. Lásd a 6/1990 KöHÉM rendeletben.

2013. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a Xenon miatt alapjáraton megbüntetnek,mert a kocsinak nem gyári tartozéka,másrészt pedig szemből vakít mint állat .Egy ilyen xenonos ,bmw-vés kö csög miatt kellett leállnom éjszaka az úton mert úgy elvakultam hogy nem láttam semmit.

Szerintem jól teszik a zsandárok ha ezért büntetnek!!!

2013. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért "szigorított" a műszaki, mert az NKH hoz kell elvinni az érintett járművet (persze útengedéllyel, mivel nincs forgalmid)- ahol mindent rendesen megnéznek, nem lehet jóskapistánál kis csúsztatással elintézni.
2013. márc. 3. 01:54
 4/8 anonim ***** válasza:
A zsandárok már kifejezetten vadásznak a xenon-ra. A havernak F Astrában volt, megállították a zsaruk és egy tízesbe fájt neki helyszínen a dolog, de vizsgára nem küldték. Utána kiszerelte...
2013. márc. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Azért "szigorított" a műszaki, mert az NKH hoz kell elvinni az érintett járművet (persze útengedéllyel, mivel nincs forgalmid)- ahol mindent rendesen megnéznek, nem lehet jóskapistánál kis csúsztatással elintézni."


Azt te csak hiszed! Az NKH telepeken a leglazábbak a vizsgabiztosok! Ezért is kérdeztem, hogy mi az a "szigorított" vizsga, mert én rendszeresen az NKH-nál vizsgáztatok, és nem tapasztaltam, hogy összevont szemű emberek lennének ott!

:D


Leginkább ez a kamu duma zavart amivel egymást szoktátok ijeszgetni!

2013. márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ne értsd félre, inkább arra értettem, hogy nekem pl. legutóbb műszakin úgy ment át az autó, hogy az egyik lengéscsillapító már határértéken túl vol, és benne maradt az utólagos xenon (csak mosóm van), csak legyintettek rá.

Így azért az NKHnál sztem nem menne át.

De ha már szakértő vagy, ha megkérnélek írnál a Xenon témáról, hogy mit lehet elfogadni, valamint alábbi kérdésemre. Köszönöm!

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__405..

2013. márc. 5. 23:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem még nem. Soha nem kötöttek bele, még csak meg sem állítottak miatta. Igaz, nekem gyárilag projektoros bi-xenon aktív kanyarkövető a fényszóróm. Természetesen automata magasságállítással és fényszóró mosóval.
2013. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2. válaszoló! nem tudom milyen volt az a bmw, én is járok éjjel, sok utólagos xenonnal találkozok, és még soha nem kellett leállnom azért, mert "elvakított". ez 1 óriási nagy baromság, ez is csak arra megy ki, h beszedjék a pénzt. ha jól be van állítva az a ku rva lámpa, akkor nem vakít. nekem is volt és tapasztalatból írom, h nem vakít. 1 autós sem villogott rám, csak azért vettem ki, mert szóltak a rendőrök és nem akarok az nkh-hoz menni. ha szarul van beállítva, akkor vakít az biztos, de már találkoztam olyan halogénnel, hogy kisütötte a szememet. szóval beállítás kérdése mindent szerintem
2013. szept. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!