Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtógyertya csere, de...

Gyújtógyertya csere, de hogyan? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Gyújtógyertyát szeretnék cserélni de még soha nem csináltam ezért kéne egy kis segítség

hallottam hogy be kell tekerni teljesen a gyertyát amíg tudom és utána egy fél fordulat vissza , ez igaz ? vagy csak betekerem és kész ? +néztem sok helyen árulnak bosch gyertyákat azok milyenek ? + honnan tudom hogy milyen kell nekem? rá van írva a dobozra hogy milyen autóhoz jó ?

válaszokat előre is köszönöm !!


2013. márc. 5. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell vissza!!! Azt a kúpgörgős csapágynál rögzítő anyánál kell.

Milyen kocsiról van szó?

2013. márc. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:

itt megtudhatsz mindent,próbálj meg minőségit venni.ha boltban veszed akkor a motorszám alapján kikeresik a megfelelő típust.

[link]

2013. márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is megnézed, milyen gyertya való az autódba. Nem mindegy, milyen a hatlapja, a hőértéke, a középelektróda anyaga - sokféle gyertyát gyártanak, ebből csak néhány jó bele. Megkérdezel valami hozzáértőt, ő meg megmondja, mi kell bele. Fogsz kapni pár csúnya kódot: minden gyár más rendszerben jelöli a gyertyáit, ezért az egyes márkákon belül különböző típusú gyertyákat kell keresned (pl. Magneti Marelli CW7LP, mint a KGST-autók csodagyertyája). Bemész egy szabadon választott autósboltba, aztán ott megveszed valamelyiket ezek közül.

A Bosch gyertyák egyébként jó minőségűek, nem kell tőlük félni. De ne kérdezd, mik a jó márkák, mindenki másra esküszik és van, hogy ami egy embernek egy adott autón bejön, az egy másik autóban nem hajlandó hosszú távon működni.

Ha megvan a gyertya, hazamész, fogsz egy gyeryakulcsot (ha nincs, venni kell, de legalább kétféle van) és kitekered a gyertyákat. Ha precíz akarsz lenni, fogsz egy puha rongyot és megtörlöd a gyertyafészket az olajos kosztól, de nem biztos, hogy hozzáférsz. Utána betekered az új gyertyákat. Nem kell visszaforgatni, ez nem kúpgörgős csapágy. Csak meghúzod úgy, hogy a tömítőkarika ellapuljon, aztán kész. Ja, ha már tömítőkarika: figyelj rá, hogy a régi gyertyákon rajta legyen, mikor szeded ki őket. Ha nincs, keresd meg, hol van, ne maradjon a furatnál, nem kell az oda. És arra sem árt figyelni, hogy a gyertyakábeleket megfelelő sorrendben rakd vissza, mert különben igen hülye hangja lesz a motornak.

2013. márc. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

R19 be kell 1,4 benzin 94es


ezt a matricát találtam a motortérbe ez lenne a belevaló gyertya nem ? + mit jelentenek a kódok ?


[link]


[link]


akkor jó nem lesz vissza fele tekerés am azé akarok gyertyát cserélni mert kb 5 éve nem cseréltem és most furcsán viselkedik az autó úgyhogy ami nem olyan drága és bonyolult azt kicserélem

benzinszűrő ,levegőszűrő cserélve de még mindig fulladozik az autó most azt találtam hogy lehet mert rosszak a gyertyák ha az sem akkor kicserélem a gyertya kábeleket


levegőszűrő 1000ft volt benzinszűrő 1500ft

most gyertya remélem 5-6E körül van ,kábelszettet meg néztem 5000ft úgyhogy ha megjavul akkor örülök és nem volt sokba de ha nem akkor szerelő ,de legalább tudom ,hogy ezek a dolgok ki vannak cserélve és nem horror áron :) benzinszűrőt kérdeztem ,hogy mennyié cserélnék ki mondja 4500 de ez csak a munkadíj lett volna !! úgyhogy mondom akkor kösz csak a szűrő lesz


válaszokat mindenkinek köszönöm

na és akkor mit is jelentenek azok a számok a matricán ? ez alapján az autós boltba tudnak nekem segíteni ?

2013. márc. 6. 15:52
 5/9 szántóvető ***** válasza:
az alsó sor a gyártmány (NGK)ill. a tipus(BCP5ES),tehát ilyen van benne gyárilag.
2013. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]

ez lenne az ? de itt a végén nincs (S) betű vagy csak az oldalon van elszúrva a kiírás ?

2013. márc. 6. 16:26
 7/9 anonim ***** válasza:
A matrica azt írja, gyárilag Eyquem FC 52 LS vagy NGK BCP 5 ES gyertya kell bele. Autósboltban ilyet vagy ezzel egyenértékű más gyártmányú gyertyát kell venni. Azt, hogy a többi márkánál mely gyertyák bírnak ennek megfelelő paraméterekkel, ott meg tudják mondani. A bal oldali piktogram meg azt jelenti, hogy 0,9 mm-es szikraközt igényel a gyertya.
2013. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szántóvető ***** válasza:

ez bonyolultabb mint gondoltam..itt pl. a motorkerékpár gyertyák közt szerepel és gyanúsan olcsó: [link]

ráadásul hamisítják is:

[link]

lehetőleg eredetit vegyél,sok sikert :)

2013. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
na most már be tudom azonosítani, hogy hamis-e :) majd lehet holnap elmegyek azt veszek gyertyákat ártani nem árthat a verdának max nem az a baja :D de majd kiderül mi a bibi
2013. márc. 6. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!