Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51-nél ha kiteszem...

Sacamiki kérdése:

Simson s51-nél ha kiteszem üresbe mitöl kattog ha leállitom és csak gurul? Ha odahuzom és visszaengedem a gázt akkor meg valami csörög.

Figyelt kérdés

A főtengely, dugattyu, szimeringek, csapágy cserélve lett.

A kuplungkosár ha kopott hogy vehető észre?



2013. márc. 6. 09:42
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
Ez alapján inkább lánc-lánckerék bajnak tűnik. Végig kellene nézni a láncot meg ellenőrizni a lánckereket. Blokkban lánckerék nincs ronggyá kopva? Nem áll kijjebb valamelyik láncszem külső lemeze? Nem merev valamelyik láncszem-csap?
2013. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első kis lánckerék csere után jártam így.
2013. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A leállított motornál üresben gurulásos kattogást sok motornál hallottam már. Nekem a Pannóniám is csinálja. De különösebben nem zavar a dolog.


Viszont a csörgés az nem jó. Dugattyúcsapszeg, tűgörgők rendben vannak?

2013. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen a Dugattyúcsapszeg, tűgörgők rendben vannak!

Kuplungkosárra gyanakszom de nem tudom biztosan.

2013. márc. 6. 17:21
 5/7 anonim válasza:
A lánc vagy laza,vagy feszes,nekem is ezt csinálta.A láncfeszítőkkel be kellene lőni,ha nem jó, akkor kerék lazít és újrapróbálkozás. A csörgés lehet gyűrű gond,de elképzelhető,hogy a lánc az okozója ennek is.
2013. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Eredetileg csak az 1. és a 2. sebesség között van üres, de simsonok esetében megoldható, hogy kivedd 3. és 4. sebességből is "üresbe" és olyankor szokott kattogni a váltóban lévő golyók miatt.
2013. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ahogy előttem írták, a lánc hibája, főleg ha porvédő nélkül szárazon túlveszítve megy, és amiatt hallod mert nem nyomja el a motor zaja
2013. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!