Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ledesiteni akarom az irányjelz...

Ledesiteni akarom az irányjelzőket. Ez jó lenne? Azt írja 12volt 6watt.21esnek kéne lennie nem? Vagy ez a 6watt 21nek felel meg?

Figyelt kérdés
[link]

2013. márc. 6. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, gyárilag 12 V 21 W-os izzók voltak az irányjelzőben. Erre utal a 21 W. Ez a LED-e "izzó" viszont csak 6 W-ot vesz fel. Ez a LED egyik nagy előnye: ugyanolyan fényerő mellett sokkal kisebb elektromos teljesítményt igényel. A 6 W értelemszerűen nem felel meg a 21-nek, viszont a fényerősség közel ugyanolyan, mint a 21 W-os izzó esetén. Csak más a fényeloszlás: az ilyen LED-es izzók néha eléggé szörnyű képet produkálnak a tükrös lámpákban.

Ha beszereled ezt az izzót, három dolog történhet. Az első az, hogy nem is működik: ekkor a polaritás nem stimmel, meg kell cserélni a foglalatba menő vezetékeket. A második lehetőség az, hogy az index elkezd irtózatos tempóban villogni: a hagyományos villogtatók így reagálnak a terhelés csökkenésére. Ezen segít egy előtétellenállás, de akkor meg ugyanúgy 21 W-ot vesz fel az irányjelző, nem vagy előrébb. A harmadik lehetőség meg az, hogy továbbra is szépen működik minden: az elektronikus villogtatók így reagálnak a LED-re, a kisebb terhelés sem zökkenti ki őket. A hagyományos villogtatót ki is szokták cserélni elektronikusra, mikor LED-et építenek az irányjelzőbe.

2013. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia az előttem szólónak igaza van !

Én is mikor ledes műszerfalat építettem hajlékony flexibilis ledekből és készen lett nem tudtam állítani a gyári fényerő szabályozóval mert annyira kevés energiát vesz fel hogy nem képes a gyári korrigálni. Nekem ez úgy néz ki hogy minimálisat kell a kapcsolón forgatni mert ha többet forgatok akkor kikapcsolja a világítást és hiába forgatom a kapcsolót nem fog világítani csak abban az egy pozícióban. Ezért kell majd vennem egy ledhez való fényerő szabályozót

2013. márc. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. még annyit akarok kérdezni, hogy ha féklámpa ledet akarok venni, és piros a burám, akkor fehér ledet rendeljek bele vagy pirosat? erről van szó, a legfelső a féklámpa
2013. márc. 6. 16:44
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem inkább pirosan világító ledet rendelj bele
2013. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pirosan világító kell bele. A LED-es "izzók" sok, nagy fényerejű foltot produkálnak, a fehér pedig hajlamos "átütni" a piros burán, még akkor is, ha látszólag nem fakó.
2013. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kipróbáltam ilyen fehér ledes lámpával és piros volt, sztem jó lesz a fehér
2013. márc. 6. 19:55
 7/8 A kérdező kommentje:
és hogyan tudok előtétellenállást csinálni? mi az? :D gyorsan villog, hátul meg egyáltalán sehogy se villog csak elől
2013. márc. 8. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell előtét ellenállás. A hátsó irányjelzővel nincs valami rendben... Ha azt megjavítod, az első is rendbejön.
2014. jan. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!