Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem értem akkor most. Most...

Nem értem akkor most. Most akkor mivan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

nem értem ezt a jogsi dolgot.. mindenhol mást olvasok..

valahol azt hogy 16,5 évesen lehet elkezdeni tanulni,17 évesen lehet letenni a vizsgát.. valahol azt hogy 18 évesen lehet elkezdeni.. akkor most mi a helyzet?

B jogsiról van szó. ( azt hiszem az kell a kocsihoz :D )

és egy gyors tanfolyam mennyi idő? és ha tegyük fel leteszem a vizsgát otthon,akkor külföldön lehet vezetni ugye?

köszi a segítséget :) sziasztok


2013. márc. 6. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:

16 és fél évesen iratkozhatsz be, 16 év 9 hónaposan tehetsz elméleti vizsgát, majd 17 évesen gyakorlati vizsgát. A 18 éves életkor sajnos elég régóta terjed, de téves.

Egy tanfolyam hossza attól függ, milyen ügyesen sikerül a gyakorlati órákat ütemezni. Pontos adatot nem tudok, mert jó rég szereztem már a B-t, hülyeséget meg nem akarok mondani, de úgy tudom, 2-3 hónapnál ritkán hosszabb.

Ha itthon megszerzed a B-t, 18 éves korod után külföldön is vezethetsz vele. Viszont két évig nem vontathatsz utánfutót sem itthon, sem külföldön.

2013. márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

úristen.. :D

am megnyugodtam,mert 16 múltam 7 hónappal szval :D nyáron akarom elkezdeni. de mivel itt lakok,akkor ki sem hozhatom a kocsit?? az autópályán ritkán ellenőriznek..

2013. márc. 6. 15:52
 3/6 szántóvető ***** válasza:
kresz 16,5,forgalmi vizsga 17,külföld 18 év.
2013. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézzél utána!

16,5 év -> kezdés

17 év -> forgalmi vizsga

18 év -> országhatár átlépése sofőrként

jogosítvány letétele utáni 2. év -> utánfutó vontatásra való jogosultság!


Egyébként biztos, hogy neked kell jogsira hajtanod? Ne vedd személyes sértésnek, de a fogalmazásod alapján én óvva intelek tőle! De már csak a többi ember védelme érdekében is. Nem mellesleg minek akarsz te jogsi nélkül autópályára menni? Apuci örülni fog, ha lekapnak 16-nal, esetleg eldugítod a pályát...

2013. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16-nal: 160-nal szeretett volna lenni!
2013. márc. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mi az hogy minek akarok?? na álljon már meg a menet.. Nem kértem semmilyen kioktatást.. képzeld tudok írni:) kiváló tanuló vagyok képzeld :) és "apuci' nem fog örülni,és ne vedd a szádra,jó?! elég fájdalom volt elköszönni tőle,ÖRÖKRE!! de bírom-.- mindenki azt hiszi hogy szőke az ember,és "apuci" pénzeli a kislányát -.- képzeld magam fizetem a kocsimat és a jogsimat is,ÉN DOLGOZTAM MEG ÉRTE PEDIG ANYÁM KIPENGETHETNÉ A PÉNZT AKÁRMELYIK PILLANATBAN DE NEM!! ÉN SZEDTEM ÖSSZE! szóval ne hasonlíts össze mindenkit mindenkivel.. és milyen jogsi nélkül mennék az autópályán?:) ha megvan a jogsim miért ne mehetnék az autópályán???? na jó.. :) köszi azért a választ..
2013. márc. 8. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!