Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorváz festése?

Motorváz festése?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy a 2. réteg fedőfesték felhordása előtt felszokták-e polírozni vagy csiszolni az előző réteget,valamint a képen látható motor vázán van-e valamilyen lakk,mert hasonló eredményt szeretnék elérni. [link]

2013. márc. 7. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, felszokták csiszolni az alatta lévő festéket, hogy minél tökéletesebb legyen az új fényezés.
2013. márc. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minél durvább a felület annál jobban megtapad rajta a festék.

Persze ha túl durva akkor meg fog látszani a legutolsó rétegen is, ami nem jó.

Ez festékenként és felvitt rétegenként változik.

Láttam már olyat hogy lealapozták ,aztán teljes száradási idő előtt festették, így érdesítés nélkül is jól összetapad a 2 felület.


De ha te csinálod akkor én mindenképp az érdesítést javaslom(900-as körüli papír vizesen, az még a vékony réteg festéken sem látszik meg)

Ha fényezővel csináltatod akkor ő meg biztosan tudni fogja hogy hogy kell.

2013. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor inkább 900-as csiszolópapír mint polír??
2013. márc. 7. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Felhordás előtt polírozni nem szabad, attól túl sima lesz a felület.


Nekem igazából 600-az papírt mondtak anno(persze vizesen) a motoromat azzal is csináltam. De azt kompresszorral festettem "vastagon" meg viszonylag sűrű festékkel. Szóval még 300-ast is lehet elfedte volna.

Viszont jártam úgy hogy 600-assal felcsiszolt felületre akril festékkel festettem. Hát látszódtak rajta a karcok...


Szóval igazából attól függ hogy mivel fested. De minél durvább a felület annál jobb, egészen addig amíg a karcokat a festék el tudja fedni.

2013. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségedet!!
2013. márc. 8. 12:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Még esetleg arra tudnál tippet adni, hogy hogyan tudnám legjobban elkerülni hogy a festésre porszemek vagy piszkok ragadjanak?Garázsban lesz festve természetesen kitakarítunk előtte.
2013. márc. 8. 12:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát igen. Otthon festeni megfelelő műhely nélkül, ejnye :D

(jobb híján én is így csinálgatom, garázsban...)


Ha egy üres helység akkor csak alapos takarítás, ha nem akkor azt ajánlom hogy vegyél takarófóliát és csinálj belőle egy akkora "fülkét" amekkora elég a munkához(körbe tudd járni a festendő cuccot)

A takarítás pedig: Alapos sepregetés/ pókhálózás. Még a plafont is érdemes letakarítani, azon is megtapad a por amit a szórópisztoly levegője szépen leszed...

Aztán a munkatér padlóját felmosod és festesz még mielőtt az megszáradna.



Legalábbis én így csinálom. Jobb megoldást nem tudok, de a mostani idővel bogár szempontból jól jársz. (már vannak, de még elég kevés)

Ugyanis hiába egy zárt műhely. Ha az nem olyan jól zárt mint egy festőműhely akkor a bogarak bizony bemennek... Ugyanis a hígító szagát valahogy nagyon szeretik(érdekes amikor mosom ki a pisztolyt és körém gyűlik egy bogárraj :D)


Meg ha bent festesz akkor mindenképp legalább aktív szenes maszkot használj(drágább, de megéri). A porálarc szintre semmit nem ér, a hígító gőze ellen az nem véd...

Én ilyet használok:

[link]

Ehhez van aktív szenes szűrő is. De ha nincs más egy gázmaszk is megteszi :) Azokon alapból aktív szenes szűrő van :)

2013. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítségedet!:)
2013. márc. 10. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!