Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonon hogyan tudom pontosan...

Misi018 kérdése:

Simsonon hogyan tudom pontosan beállitani hogy jól fogjon a fék?

Figyelt kérdés
új fékpofák vannak benne és nem akar fogni, csak ha erősen rálépek.

2013. márc. 7. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért nem fog mert még nincsenek bekopva az új fékpofák.

Szóval menny ki motorozni és fékezz sokat. Úgy hamar bekopik és jó lesz.


(én mennyi szívtam a Pannóniámmal, fel lett szabályoztatva, új fékpofa aztán épphogy átment műszakin... persze azóta kopott egy kicsit és sokat javult)

2013. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első jól mondta.


Van még lehetőséged arra hogy bekrétázod a fékpofákat visszarakod fékezel néhányat, és ahol eltünt a kréta onnan csiszolópapírral leveszel egy kicsit és újra leellenőrzöd.

2013. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel a kérdést! Szóval a fékpofák kb. 2000km-t futottak, de az utóbbi ezer kilométeren már rossz volt. Az aggyal sem lehet probléma mert az is 2000km-t futott utángyártott, de nem hinném, hogy ennyi idő alatt elkopik a belseje. A fékpofákat kicsit megcsiszoltam, de nem lett jobb a fékhatás. Szinte taposni kell, hogy fogjon. Valakinek, valami ötlet esetleg?
2013. márc. 7. 20:06
 4/7 anonim ***** válasza:

tehát az a bajod hogy lent fog?

az én simsonomon is új fékpofák vannak, és fog rendesen, de lekell nyomni a fékpádált a kipufogó könyökig vagy még lejjebb egy kicsivel

valahogyan lehet állítani rajta, de nem tudom hogy hogyan

2013. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy lent fog, hanem, hogy nagy erővel kell "taposni", hogy fogjon. Ha 4-5 centit lenyomom akkor már blokkol a hátsókerék, de igen nagy erővel kell lenyomni, hogy blokkoljon.
2013. márc. 7. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor ott a fékhatással van gond, méghozzá nem is kicsi.

Először próbáld meg zsírtalanítani a pofákat és a dobot is. Aztán ha nem segít akkor próbáld meg másik fékpofákkal. Ha nem lesz jobb velük akkor a dobbal van gond, fel kell szabályoztatni.

2013. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Zsír csak ott van ahol kell, ott is kicsi(a fékkulcsnál). Megpróbálom akkor másik fékpofákkal!
2013. márc. 7. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!