Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holnap után forgalmi vizsgám!...

Holnap után forgalmi vizsgám! Hogyan próbáljak meg lenyugodni? /2. vizsgám/

Figyelt kérdés

Első vizsgán annyira izgultam, és ideges voltam h elindulás után pár perccel annyira remegett a lábam, hogy lecsúszott a kuplungról, és lefulladtam. Meg is volt az első hibapontom.. De aztán a vizsgabiztos mondta h nyugodjak le, ne kapkodjak, így sikerült is lenyugodnom nagyjából, utána az oktatóval beszélgettek egész végig, így már teljesen lenyugodtam. DE a vége felé épp az órára néztem, 52 percnél tartottunk a 60-ból, erre meg sajnálatos módon elkapkodtam a dolgokat, és a sávváltásnál nem jeleztem és nem tekintettem körül, meg is buktam az uccsó 8 percben, már amikor vissza kellett volna vinni az autót. Utána megkaptam a minősítőlapot, amin apró hibák miatt összejött 7 hiba pont,, ami jó is lett volna ha nem b*szom el a végén.. Mert ugye az olyan hiba volt, ami egyből sikertelenséget okozott...

Utána már úgy voltam vele hogy feladom az egészet... de csak meg gondoltam magam, és felvettem +9 órát, és meg próbálom újra.. eddig úgy álltam hozzá hogy úgy is sikerülni fog, nem fogok izgulni, erre ma már teljesen "bezsongtam", hogy milyen lesz a vizsga kimenetele... :( Valahogy lekéne nyugodnom, de hogyan? :(


2013. márc. 11. 09:11
 1/3 Vizéli László ***** válasza:
Ez ellen szerintem nem tudsz mit tenni. Egy vizsgán mindig nyugtalanabb az ember. Nyugtasson az hogy én a forgalmi vizsgán 4. vizsgámon mentem át, és azóta is rengeteget, balesetmentesen büntetések nélkül vezetek már 7. éve.
2013. márc. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sávváltásnál nem jelezni és nem körültekinteni... még mindig jobb ha a vizsgabiztos büntet mint egy nyergesvontató. Ez elég nagy hiba egy vizsgán.

Vizsgán ne nézd az órát, nincs értelme. Felesleges stresszhatás, mert akkor arra fogsz koncentrálni, nem közlekedésre.

2013. márc. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi jár a fejedben amikor vizsgázni mész? Mitől izgulsz? Forgalmi vizsgának nincs semmi tétje, a legrosszabb ami történhet, hogy kb két hetet kell várni a következőre na meg a vizsgadíj. De ezen kívül, semmi. Nem tiltanak el további vizsgáktól, nem jelenik meg a jogsidban, hogy csak 2.-ra sikerült. stb.


Ne problémázz rajta! Úgy fogd fel, mint egy laza délelőtti kiruccanás a városba. TE vezetsz. Minden úgy történik ahogy TE akarod. Az oktató a GPS a vizsgabiztos meg poggyász :)


Ismeretlen utakon nem fogtok menni, a gyakorló útvonalak megegyeznek a vizsgán bejártakkal. Ennek ellenére nyugodtan mehetsz lassan, 50 helyett 40, 70 helyett 55, stb. Majd kapsz ezért egy hibapontot, "lassú haladás", ellenben bőven lesz időd mindent előre eltervezni, nyugodtan kivitelezni.


A körültekintés nélküli sávváltásról meg: belegondoltál mi történt volna, ha egy motoros halad melletted éppen? Szerencsétlent meggyilkolod és egy életen át járhatsz pszichológushoz. A közlekedés autóval nem játék...

Ezt nem azért írtam, hogy megijesszelek, hanem, hogy ezt fejben tartva, kimérten közlekedj mindig.

2013. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!