Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó alján hegeszteni kellene...

Autó alján hegeszteni kellene mert eléggé szét van rohadva. Milyen pálca kell hozzá vagy mennyivel lehet hegeszteni ami nem égeti szét?

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 12:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Sima trafóval szinte lehetetlen meg hegeszteni ilyesmihez Co hegesztő berendezés vagy oxi-acatilén láng heggesztó berendezés kell trafóval csak szét égeti az ember
2013. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták, de az acetilénes nem igazán ajánlott mert körbe megégeti az acélt, ami így jóval hamarabb fog újra kirohadni.
2013. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha "eléggé szét van rohadva", akkor felejtsd el a hegesztőt, oda flex kell. A lyuk pereméhez, az elrohadt lemezhez nem lehet hegeszteni. Vagy ki kell vágni a beteg lemezrészeket, vagy elemcserével kell kilakatolni. A hegesztéshez pedig végőgázas hegesztőt (CO-hegesztő) kell használni: a dissous-gázos "oxigénhegesztő" túlhevíti, a pálcástól is kiég a lemez. Úgyhogy nagypapa "kerítésheggesztő" trafóját el lehet felejteni.

Persze, tudom, melósautó meg nem ér az egész annyit, csak menjen át vizsgán, ha lejár, majd szétbontod. Illetve nincs is rá pénzed.

2013. márc. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Én azért nem írtam hogy vágja ki a rohadt részt mert gondolom a kérdezőek is van annyi gógyija hogy az elrohadt lemezt nem próbálja meghegeszteni :)
2013. márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Mis is ki akarjuk vágni az elrohadt részt.Esetleg 1,6os pálcával megpróbáljuk?
2013. márc. 15. 13:21
 6/25 anonim ***** válasza:
Ne próbáld meg mert nincs értelme! Co vagy Oxigén, ahogyan előbb írták,ez a menete.Nyugodtan lehet Oxigénnel ezelőtt 20 évvel csak az volt, és akkor is ment minden a rendes kerékvágásban :-))
2013. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Az a baj sima barkács hegesztő gépeknél ezek vastagabb anyagok hegesztésére lettek kitalálva vékony lemezeket nehéz vele hegeszteni még a másfeles hegesztő elektródával is

Ha meg nagyon leveszi az ember az ampert a gépen akkor csak taknyolás van nincs anyag összeolvadás

2013. márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha tudsz hegeszteni vele akkor nekilátsz és megcsinálod!

Csak a többiek írják hogy nem lehet vele megcsinálni,de nem is értenek hozzá.

Én azt mondom hogy egy jól beállítható barkácsgéppel és jól kiválasztott elektródával bármit meg lehet kókányolni csak tudni kell a módját.

Ha csak kis lyukakat akarsz megcsinálni annak vannak más módja is.Vannak lakatos műhelyek ahol ezt simán púrhabbal kinyomják majd gittelik és festik(jó mondjuk ezt nem alvázon csinálják)

És még valami:csak co-val nem lehet hegeszteni,ahhoz kell gép is. :)

2013. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Te utolsó hegesztő a szakmámban benne van az ív és lánghegesztő szóval ebben dolgozok csak tudom mit mivel milyen vastagságú lemezt hogyan kell hegeszteni majd ha minden nap jó pár évig ezt fogod csinálni akkor meg szólhatzs jó: :)
2013. márc. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Te utolsó és ne néz már hülyének minket nyílván hogy csak a co gázzal nem lehet hegeszteni de nem sorolom végig ha nem muszály mik kellenek hozzá de a kedvedért leírhatom, ennyire már azért hülyének nézni a másikat ÁÁÁÁ!!!!
2013. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!