Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1 jogosítvány záradék?

A1 jogosítvány záradék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam, hogyha A1-es jogsit robogóval (sok autósiskolának csak robogója van 125-ben) teszed le akkor kerül egy záradék a jogsiba hogy nem vezethetsz váltós motort csak automatát.

Ez igaz?



2013. márc. 16. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem igaz.
2013. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ok köszi, megnyugodtam :)
2013. márc. 16. 21:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Na motornál nem tudom ugyan, pedig nekem megvan Ak-ra, de autónál bizony így van. Ha automata váltóssal vizsgázol akkor csak olyat vezethetsz. Beírják a korlátozás kódját.
2013. márc. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

# 1


Pedig igaz. Elvben (gyakorlatban nem mert nincs az iskoláknak megfelelő motorjuk) bármilyen A kategóriát el lehet végezni "nem manuális, automatán működő" váltóval szerelt motorkerékpárral (pl. robogóval vagy elektromossal). A kikötés a megfelelő löketérfogat és / vagy teljesítmény. És ilyenkor bejegyzésre is kerül, hogy manuális váltóval szerelt motor vezetésére nem jogosít fel a megszerzett jogosítvány!


"Fontos megjegyezni, hogy amennyiben valaki robogóval tanul és vizsgázik, A1-es jogosítványába záradék kerül, így azzal kizárólag automata váltós típusokat (értsd. robogókat) vezethet." / Zách Dániel Totalcar szakértője /

2013. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne hogy váltósat is vezethessek?
2013. márc. 16. 23:08
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyszterű!

olyan autósm motoros iskolához menj ahol van váltós motor.ha más megoldás nincs akkor vigyél saját mocit erre a célra.

De a legtöbb sulinál akad valami váltós 125-ös vagya ETZ vagy Honda.

2013. márc. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

"78 csak tengelykapcsoló-pedál (vagy A és A1 kategória esetében kézzel mûködtetett sebességváltókar) nélküli

jármûvekre érvényes"-Magyar közlöny

Tehát,ha automataváltós motoron(robogón) vizsgázol,akkor a 78-cas korlátozó kódot beírják a vezetői engedélyedbe,és csak automatát vezethetsz.De ha Pesten szeretnél tanulni/vizsgázni,akkor a XIX.-kerben van egy autósiskola,náluk van váltós 125-ös kismotor is,és olyan 30.000,- körül megáll a tanfolyam+vizsga.

2013. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. márc. 17. 10:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Ki volt az a nagyon hülye, aki engem és a #7-est lepontozott?


Komolyan mondom szánalmas ez a közösség.

2013. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 14. § 6. bekezdése tényleg említi:


"A vizsgaigazoláson szöveges bejegyzés alkalmazásával kell feltüntetni azt a körülményt, ha a vizsgázó bármely járművezetési vizsgát (járműkezelési, rutin vagy forgalom)


a) tengelykapcsoló-pedál (A, Akorl, A1, A2, AM kategória esetében kézzel működtetett tengelykapcsoló-kar) nélküli járművön,


b) automata sebességváltóval rendelkező járművön (amelyben nincsen tengelykapcsoló-pedál, vagy A, A korl, A1, A2, AM kategória esetében kézzel működtetett tengelykapcsoló-kar) tette le."


De most már tényleg szkennelje be valaki a jogsiját, aki nem mozgássérült és ez miatt van bejegyezve a korlátozás!

Mert ez nekem városi legendának tűnik csak!

:)


Ne, ismétlem ne az autós iskolák honlapjait linkeljétek, főként hogy tavaly igen rendesen átvertek minden kissrácot ezzel a "17 évesen lehet kismotorra vizsgázni" szöveggel!

:(


Vagy itt mindenki váltóson vizsgázott?


Nos?

2013. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!