Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan autómárka, aminek a...

Van olyan autómárka, aminek a kilométeróráját nem lehet megbuherálni?

Figyelt kérdés
Németországban készülök tíz év körüli családi autót venni. Nincs kifejezett elképzelésem, olyat szeretnék, ami az elkövetkező tíz évben kiszolgál.
2013. márc. 18. 14:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

7-eske!

A kereskedésben olcsóbb, mint magánszemélytől? Én fordítva tapasztaltam, de hiszek neked. A zöld pacsi mindenesetre a tied. (Is) Tudnál ajánlani honlapot, ahol használt autókat találok?

2013. márc. 19. 13:13
 12/14 anonim ***** válasza:
56%
Ez így 100%-ban nem igaz, de van benne igazság. A kereskedő ért hozzá, annyiért árulja, amennyiért el is tudja adni. Ezzel szemben a magánszemélyek meg vannak győződve arról, hogy az ő autójuk 500e Ft-al többet ér, mint a többi..."Hisz az mégis csak az enyém!"
2013. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én a mobile.de oldalon kerestem meg eddigi autóinkat.Idén lesz a harmadik vásár.Egy pár tanácsot adnék,vagyis inkább a tapasztalataimat osztanám meg veled:a legfontosabb,hogy a kinézett handler csak németül és angolul beszéljen,németes legyen a neve!.Ezt amikor odamentél,mindenképp tedd próbára,mert nagyon fontos(tudom,hogy aljas dolognak tűnik,de ez van...Kérdezz rá csak úgy véletlenül,mondjuk úgy 15 perc beszélgetés után,hogy esetleg más nyelvet nem beszél,mert neked egy picit nehezen megy a német..).Vásár előtt mindenképp több autót nézz ki,több kereskedésben,mert a képen látható autó sokszor más állapotban van mint a valóságban :) Kérdezz rá telefonon is az autó állapotára.Minden vásárnál vagy 15 autót válogattunk ki,amiből az 5 legjobbnak kinézőt néztük meg.A végén a legjobb állapotú autót(mi nem márka szerint vásárolunk) a legkorrektebbnek tűnő kereskedőtől vettük.Eddig nem jártunk sose porul,sőt...Évi 5OOOO km körül utazgatunk,eddig egyikkel sem volt semmi gond.A TÜV-t újíttasd fel mindenképp a kereskedővel,még ha egy picivel több is lesz így az autó ára(ezt a pénzösszeget számold bele)Nekem itteniek mondták,hogy a kereskedő garanciát vállal,míg a magánszemély nem.Első autónknál 5 nap múlva a klíma nem működött.Felhívtuk a kereskedőt,aki elnézések közepette beprogramált egy klímás szervizbe(még aznap).Mi csak otthagytuk az autót,egy óra múlva kész volt,a handler fizette,minden óbégatás nélkül.Azóta sem volt baj vele,úgy adtuk el minden gond nélkül.Jelenlegi autónkat tavaly júliusban vettük,azóta 37 ezer km mentünk vele,semmi gond nem volt.Pedig egyik sem ilyen 12OOOO km volt,hanem jóval többel :)És 1O éves autók.Semmi gond velük.Amit még ajánlok,hogy cseréltesd ki vele a szűrőket,olajat és ezeket mind írjátok bele az adásvételi szerződésbe.A vezérlést,(lánc vagy szíj,görgők +vízpumpa,ha kell)ha nincs hivatalos papír,hogy cserélve volt mostanság,akkor szerintem ezt is vele cseréltesd ki,és természetesen ez is kerüljön bele a szerződésbe.Komoly kereskedő az olaj és szűrőcseréért nem kér plusz pénzt.A vásár után leghamarabb egy klímafertőtlenítésre(ionsugaras)és pollenszűrő cserére vidd,ha fontos a te és családod egészsége...Ja,és komoly kereskedő add téli és nyári gumiszettet olyant,amivel még minimum egy szezont nyugodtan elmehetsz.Sok sikert a vásárhoz és az autóhoz :) Ha még valami kérdésed van és tudok segíteni,szívesen állok a rendelkezésedre.
2013. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Utolsó, a mindenre kiterjedő, korrekt választ és tanácsokat. Sokat segítettél, a leírtak szerint fogok eljárni.
2013. márc. 20. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!