Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvánnyal...

B kategóriás jogosítvánnyal vezethetek-e egy Yamaha TZR 50-es típusú motort?

Figyelt kérdés
Tudom 50 köbcentis ez a motor de ha jól tudom akkor a motorok teljesítményét is megszabják mekkora lehet körülbelül? Egy szakértő segíthetne hogy ez a motor típus az adatai alapján bele fér-e még a megengedett kategóriába, vagyis vezethető-e B kategóriás jogosítvánnyal.

2013. márc. 23. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, belefér, mert segédmotornak számit, ez pedig vezethető B kategóriával.
2013. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen vezethetsz.


egy oktató

2013. márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 petizacc ***** válasza:
Természetesen igen mivel segédmotornak számít.
2013. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Még ez a kettő kérdés merült fel bennem:

1. Segédmotorral-ezzel a típusú(yamaha tzr50) motorral szállíthatok-e egy utast? Mert ha jobban megnézem akkor ennek a motornak van még egy utas szállítására szolgáló hátsó rész.

2. Ha jól tudom a kresz-ben úgy áll hogy az a jármű ami képes 60-70 km/h többel menni az mehet autópályán is. De ha jól tudom ez "segédmotornak" minősül és a segédmotorok nem közlekedhetnek autópályán. Viszont egy segédmotor csak 45 km/h mehet míg ez a motor képes 100 km/h is menni

2013. márc. 23. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Segédmotorral nem közlekedhetsz autópályán mivel 40 km/h-val haladhatsz csak. És nem szállíthatsz vele utast sem.
2013. márc. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 petizacc ***** válasza:
Így van! Akkor szállíthatsz vele személyt, ha lerendszámoztatod. Segédmotorkén legfeljebb 40 km/h-val haladhatsz és autópályára illetve autóútra nem mehetsz vele fel.
2013. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg segédmotornál a teljesítmény nincs limitálva belsőégésű motor esetén, csak elektromosoknál. A 40-es limit miatt nem is lenne értelme.
2013. márc. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!