Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kezdő endurot?

Milyen kezdő endurot?

Figyelt kérdés
Első motornak milyen endurot ajánlotok? Elég egy 50-es vagy egyből nagyobbat érdemes venni? Mennyibe kerül egy használható aminek magyar okmányai is vannak? 17/F

2013. márc. 23. 22:01
 1/3 A kérdező kommentje:
És simsont nem szeretnék.
2013. márc. 23. 22:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Honda MTX 50 vagy 80, Yamaha DT 50 vagy 80. A nyolcvanas még elmegy 50-es gyanánt...

Csak óvatosan!

A Simson pedig jó!

2013. márc. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van nagyobbra is jogsid, akkor én néznék inkább 125-öst, lehetőleg 4t-t. Az újabb 50-esek iszonyatosan nyomatékszegények, csak akkor mennek, ha pörgeted őket (A Simson nem rossz, megy alulról is, de szerintem terepre kicsit hosszúak az áttételek a motor erejéhez viszonyíttva...). Egy 125-tel már szépen el lehet menni, és endurózáshoz inkább 4t-t ajánlanék: nem olyan erősek, mint a 2t, viszont nem kell annyira pörgetni őket. Pl. egy emelkedőn a 2t simán felmegy, csak fordulatban kell tartani, míg a 4t szépen felhúz, ha nem sietsz, nem kívánja annyira a visszaváltást. A 2t nagyon bejön, de inkább krosszban. Nem mentem sokat ilyennel, de annyit igen, hogy bizton állíthatom, hogy izgalmas gépek. De az endurózás tudtommal kicsit másról szól. Honda XR 125 L? esetleg Yamaha XT, vagy ha megengedheted magadnak, akkor WR. Ha a 2t felé húz a szíved, akkor Yamaha DT 125, TDR 125...
2013. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!