Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek itt lenne az...

Szerintetek itt lenne az ideje kuplungszettet cserélni?

Figyelt kérdés
Van egy Fiat Bravom 2001-es és nagyon szeretem! Tudom hogy nemsokat ér a piacon,de nekünk az elmúlt 12 évben nem okozott csalódást! És pedig olasz! januárban vettem észre hogy a kinyomócsapágy kicsit kattog. Mikor bemelegszik a motor akkor nem nagyon. Most hogy jönnek az enyhébb idők eltűnt a kattogás! Tesztekkel bemérték a váltó állapotát,állitóag még jó a gyári szerkezet. Azonban én egy profi autóval szeretnék járni főleg így városban és tanácstalan vagyok,mert nem tudom hogy ez a kis kattogás baj volt, vagy csak a hideg miatt volt. Ti mit tennétek a helyembe? Kérlek a rosszindulatú olasz roncs meg ilyesmiket ne írd mert szeretem az autót. A kocsiba 160 000km van most

2013. márc. 24. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Örülök neki, hogy már 12 éves az autó, de még mindig szereted. Igaz, ez a kuplungszerkezet állapota szempontjából irreleváns, de nem kell minden apróságra adni.

Viszont ha tudod, hogy a kinyomócsapágy kattog, akkor mégis miért kérdéses, hogy kell-e cserélni a kuplungszettet? Mifelénk az a szokás, hogy ami nem működik megfelelően, azt kicseréljük, aztán utána megint jó az autó. Neked is ezt ajánlom, aztán az új szettel megint "profi autód" lesz.

(nem, nem olcsójánoskodunk, tessék megvenni a teljes szettet tárcsával, kiemelőszerkezettel, kinyomócsapággyal, mert a bontóból szerzett "épp, hogy be van járatva" kinyomócsapággyal biztos, hogy nem lesz minden tökéletes)

2013. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dobd ki belőle , és ha rám halgatsz a kuplung bowdent is vele együtt ....
2013. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első. Köszi a korrekt válszt ment a zöld kéz! :D Természetesen nem olcsójánoskodunk mert nagyon hálásak vagyunk a kocsihoz csak azért merült fel a kérdés, mert hogy jöttek ezek a + fokok...Elhallgatott. Mikor volt a napokban 16 fok akkor sem hallottam a hangot. Meg üzemmeleg motornál sem. A problémával már felkerestem a márkaszervizt ők is cserét mondtak márcsak a kilométer miatt is, de barátaim azt mondták hogy lehet csak le akarnak húzni. Én én sem szeretnék feleslegesen alkatrészt cserélni... De ha jól értelmezem akkor ti is cserélnétek már 160Ezer km után,így énis így fogok szerintem tenni! Második, igenis mondhatom profi autónak! Tudod, olasz és szar ahogy azt minden második ember mondja, és képzeld, sosem állt meg alattunk! Mai napig is jéghideg a klíma,jó a futómű erős a motor benne úgyhogy nem tom minek teszed idézőjelbe...
2013. márc. 24. 17:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Te mit szívtál? Kérünk mi is ! :)
2013. márc. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!